'Gelişmeler olumlu'

Nejat İşler Bodrum'dan, ailesinin isteği üzerine ambulans uçakla İstanbul'a getirildi. Hastane başhekimi "Bu transferi, durumundaki olumlu gelişmeler mümkün kıldı" dedi

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Bodrum'da 6 gündür yoğun bakımda tedavi gören oyuncu Nejat İşler (42), ailesinin isteği üzerine ambulans uçakla dün İstanbul'a getirildi. İşler ailesi de aynı saatlerde tarifeli uçakla İstanbul'a geldi. İşler, 17 Ocak'ta Acıbadem Bodrum Hastanesi acil servisinde yoğun bakıma alındı. O günden bu yana tedavi gören İşler, ambulans uçakla dün İstanbul'a getirildi. Uçak, Sabiha Gökçen Havalimanı'na dün 09.30'da iniş yaptı. Apronda ambulansa alınan sanatçı, solunum cihazına bağlı olarak Acıbadem Maslak Hastanesi'ne sevk edildi. Gazetecileri atlatmak için iki ambulans aynı anda hastaneye geldi. Ambulanslardan biri acil kapısına yöneldi. İşler'in içinde bulunduğu diğer ambulans ise otoparka girdi. İşler, otoparkta ambulanstan indirilerek hastaneye alındı.

KRİTİK SÜREÇTE
İşler' in transferiyle ilgili olarak hastane başhekimi Dr. Aydın Aksoy, yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi: "Nejat İşler'in transferi İstanbul'da yaşayan ailesinin isteği üzerine gündeme gelmiş ancak hastalığının kritik bir evrede olması ve hayati riskinin yüksekliği nedeniyle transferin olumsuz sonuçlara yol açabileceği göz önüne alınarak yapılmamıştır. Geçen 5 gün içinde hastanemizde uygulanan yoğun bakım destek tedavileri sonucunda sanatçının klinik ve laboratuvar belirtilerinde yaşanan olumlu gelişmeler, bugün itibarı ile transferi mümkün kılmıştır." Hastane doktoru Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu ise İşler'in hastalığının solunum yolu enfeksiyonu zatürree olduğunu ifade ederek "Olumlu gelişme var ama kritik süreç sürüyor" dedi.

SADECE AİLESİ VE TÜZÜNATAÇ GÖREBİLİYOR
Nejat İşler'in bulunduğu hastanedeki yoğun bakım ünitesine sadece ünlü oyuncunun annesi, babası, ablası ve eski sevgilisi Berrak Tüzünataç'ın girmesine müsaade ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gelişmeler olumlu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN