Kayak merkezlerinde 'kar yağıyor' sevinci

Uludağ ve Kartalkaya, günlerdir süren kuraklığın ardından güne kar yağışıyla uyandı. Abant da beyaza büründü. Doğu'da ise kar ve dondurucu hava hayatı etkiliyor

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Günlerdir süren kuraklığın ardından yağışlar başladı. Sömestr tatiline girerken kar olmadığı için ne yapacaklarını düşünen kayak merkezleri de, dün karla uyandı. Uzun süredir yağış almayan, geçen hafta etkili olan sıcak hava ve lodos nedeniyle de karın tamamen eridiği Uludağ'da güne karla uyandı. Sıcaklığın eksi 1 derece olduğu Uludağ'da, oteller bölgesindeki kar kalındığı 10 santimetreye ulaştı. Yaklaşık 40 gündür yağış olmadığı için kar kalınlığının 30 santimetreye kadar düştüğü Kartalya'da önceki gece yeniden başlayan kar yağışı tatilcileri de tesis işletmecilerini de sevindirdi. Beyaz bir örtüyle uyanan Abant'ta da kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Kar kalınlığının 50 santimetre olduğu Konaklı, 30 santimetre olduğu Kars Cibiltepe, 25 santimetre olduğu Erzurum Palandöken, 20 santimetre olduğu Kars Sarıkamış, 10 santimetre olduğu Kastamonu Ilgaz ve Kayseri Erciyes Kayak Merkezleri sömestr tatilini bekliyor. Antalya'da ise hem deniz hem de kar keyfi yapılabiliyor. Kimileri sıcaklığı 27 derece olan denize girerken, kimileri de 2 bin 365 metre rakımlı Tahtalı dağına çıkıp, karın keyfini çıkarıyor.

DOĞU ANADOLU EKSİ 15'E DÜŞTÜ

Doğu Anadolu'da önceki geceyi Kars eksi 15, Ağrı ve Ardahan eksi 11, Iğdır eksi 10, Erzincan ve Erzurum ise eksi 5 dereceyle geçirdi. Meteoroloji is e yurdun büyük bölümünde yağmur beklendiğini, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusundaki yağışların ise karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayak merkezlerinde 'kar yağıyor' sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN