Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuvvetli yağış uyarısı

Türkiye genelinin bugün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul ve İzmir çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Ankara'da ise çok bulutlu ve kuvvetli yağış beklenmektedir.

Giriş Tarihi: 25.1.2014 09:42 Güncelleme Tarihi: 25.1.2014 12:00
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Kuzey Ege'nin iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) ve yer yer şiddetli (76-100 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor. Doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı, kuzey kesimlerde kuzey ve doğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat), İzmir ve Aydın'ın kıyı kesiminde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ VE ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) ve yer yer şiddetli (76-100 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, dolu, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve Karadeniz Kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat), İzmir ve Aydın'ın kıyı kesiminde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT: Yurdun batı kesimlerinde güney yönlerden esecek rüzgarın soba ve baca gazı zehirlenmelerine sebep olabileceğinden zehirlenmelere karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

MUĞLA'NIN ÜÇ İLÇESİNE AŞIRI YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Muğla'nın Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman çevrelerinde beklenen aşırı yağışa karşı vatandaşları uyardı.
Muğla radarında alınan son verilere göre, önümüzdeki 6 saat boyunca Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman çevrelerinde 100 milimetre civarında aşırı yağış bekleniyor. Yağışla birlikte meydana gelebilecek olumsuzluklar olan sel, su baskını, heyelan, yıldırım ve dolu gibi hadiselere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Kuzey Ege'nin iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kıyı kesiminde kuvvetli, Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuvvetli (30-60 km/s), İzmir ve Aydın çevrelerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Çankırı, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneyinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ:
Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuvvetli yağış uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN