Kulak ısıran kocaya öfke kontrolü dersi

Ankara'da mahkeme, eşinin başında bilgisayar kıran, hırsını alamayıp kulağını ısıran kocaya "öfke kontrolü" eğitimi verilmesine hükmetti

Giriş Tarihi: 25.1.2014
Ankara 10'uncu Aile Mahkemesi, eşinin kafasında tablet bilgisayar kırdığı, kolunu, elini ve kulağını ısırdığı iddia edilen kocanın "öfke kontrolü" ve "stresle başa" çıkma programına katılmasına karar verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade veren K.S., kocası B.S. ile 2010'da evlendiğini, sürekli şiddet gördüğünü, eşinin daha önce de burnunu kırdığını iddia etti. Olay gecesi, eşinin kendisine hakaret edip boğazını sıkarak öldürmeye teşebbüs ettiğini ileri süren K.S. kafasında bilgisayar kırıldığı, boynunu kırmak için de darp edildiği, pencereden aşağıya sarkıtıldığını söyledi. Çocuğuyla odanın bir köşesine sığındığını belirten K.S., eşinin oklavayla bacaklarına vurduğunu, hırsı geçmeyince de kulağını ısırdığını anlattı.

ÖNLEYİCİ TEDBİR KARARI
Can güvenliği olmadığı için ailesinin yanına sığındığını belirten K.S., koruma talep etti. Ankara 10. Aile Mahkemesi, K.S.'ye önleyici tedbir kararı uygulanmasına karar verdi. Mahkeme, kocanın, eşi K.S'nin yaşadığı ev ve iş yerine de yaklaşmamasına hükmetti. Kocanın, "öfke kontrolü, stresle başa çıkma, farkındalık sağlayarak tutum ve davranış değiştirmeyi hedefleyen eğitim ve rehabilitasyon programlarına katılmasına" karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kulak ısıran kocaya öfke kontrolü dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN