Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 26.1.2014 09:24 Güncelleme Tarihi: 26.1.2014 15:37
İstanbul sağanak yağışlı 12 derece, Ankara yağmurlu 6 derece, İzmir sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 14 derece olacak.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Trakya'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Ege Kıyıları, Akdeniz, Trakya, Malatya, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Adıyaman, Gaziantep, Kilis ve Ankara çevrelerinde kuvvetli, Muğla, Antalya ve Isparta çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Rüzgarın ise, güney ve batı, kuzey kesimlerde kuzey ve doğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ VE ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Ege Kıyıları, Akdeniz, Trakya, Malatya, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Adıyaman, G.Antep, Kilis ve Ankara çevrelerinde kuvvetli Muğla, Antalya ve Isparta çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Meteoroloji ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji, rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli olarak esmesini beklediğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

Türkiye'nin batı kesimlerinde güney yönlerden esecek rüzgarın soba ve baca gazı zehirlenmelerine sebep olabileceğinden zehirlenmelere karşı Meteoroloji vatandaşları uyardı.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Trakya'nın karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yer yer kuvvetli olacak.

EGE: Çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; Güney Ege kesiminde kuvvetli, Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacak.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; Batı Akdeniz ile zamanla bölge genelinde kuvvetli, Antalya ve Isparta çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacak.

İÇANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; Ankara çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Ankara, Çankırı, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların Malatya ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli yağmur, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yağmurlu geçecek. Yağışlar; öğle saatlerinden itibaren Adıyaman, G.Antep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli olacak.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuvvetli yağış uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN