Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayalet köyde tek başına

Giriş Tarihi: 26.1.2014 09:39 Güncelleme Tarihi: 26.1.2014 09:45

Çorum'un Kargı ilçesine bağlı Göletdere köyüne bağlı Fadıloğlu mahallesinde sadece 1 kişi yaşıyor.

Kargı ilçesine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Göletdere köyünün Fadıloğlu mahallesinde 35 hane bulunmasına rağmen, nüfusu 1 erkek şahıs, yaklaşık 45 kedi ve köpekten oluşuyor.

Hayalet köyde kimsenin kalmamasıyla birlikte sokak hayvanları sahipsiz kalırken, yalnız yaşayan Musa Coşkun adeta hem köye, hem de sokaktaki hayvanlara bekçilik yapıyor.

Köyde tek başına yaşayan Musa Coşgun, Fadıloğlu mahallesinde kendisinden başka kimsenin yaşamadığını söyledi. Köyde kendisinin dışında 45'e yakın kedi ve köpek bulunduğunu dile getiren Coşkun, hayvanların aç kaldıkları için gece evine girdiklerini belirtti.

Elinden geldiğince kendi yiyeceklerini aç kalan hayvanlarla paylaştığını belirten Coşkun, 'Artık maddi durumum buna da elvermiyor. Benim de sağlık sorunlarım bulunuyor. Köyde 15 köpek, 30 kedi var hepsi aç ve bakımsız. Hayvanların bu hali bize üzüntü veriyor. Yardım gelse iyi olacak. Eğer yardım gelmeyecekse bu hayvanlar toplatılsın. Evimin kapısının kilidi olmadığı için gece bu hayvanlar evime giriyor zor durumda kalıyorum. Bu hayvanlar evimde yatıyor. Kedi ve köpekler zor durumda, artık bu hayvanlara yiyecek bulmakta zorlanıyoruz yetkililerden bu hayvanlara yardım etmelerini istiyoruz, yardım edilmezse bu hayvanlar açlıktan ölecek'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayalet köyde tek başına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN