İstanbul ilk beş şehir arasında

Google Haritalar Servisi, dünyanın en çok fotoğrafı çekilen şehirlerini açıkladı. İlk sırayı New York'un aldığı listede, İstanbul beşinci, Venedik altıncı oldu

Giriş Tarihi: 27.1.2014
İnternetin en çok kullanılan harita servisinin sahibi Google, dünyanın en sık fotoğraf çekilen bölgelerini açıkladı. Dünyanın en yoğun fotoğraf çekilen bölgeleri haritada parlak sarıyla gösterildi. Orta yoğunlukta fotoğraflanan bölgeler kırmızıya boyanırken, az fotoğrafı çekilen yerler ise morla işaretlendi. Google'ın verilerine göre en çok fotoğraf ABD'nin New York kentinde çekildi. ABD'nin en kalabalık şehri olan New York'un Empire State gökdeleni, Özgürlük Anıtı, Times Meydanı, Brooklyn Köprüsü turistlerin en çok ilgisini çeken yerler oldu. Kolezyum, Aşk Çeşmesi ve Vatikan şehriyle ünlü İtalya'nın başkenti Roma listede ikinci sırayı alırken, üçüncü sırada İspanya'nın Katalan şehri Barselona yer aldı. Dünyanın en çok fotoğrafı çekilen dördüncü şehri ise Fransa'nın başkenti Paris oldu. Ünlü Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi ve Notre Dame Katedrali ile Paris, dünyanın en çok turist alan şehirlerinden biri olarak listenin ilk sıralarında yer aldı. Beşinci sıraya ise medeniyetleri birleştiren köprü olarak nitelendirilen İstanbul girdi.

UZAKDOĞU İLK 10'DA YOK

Listede dünyanın kalabalık bölgelerinden biri olmasına rağmen Uzakdoğu şehirlerinden ilk 10'a girebilen olmadı. İlk beşte üç Avrupa Birliği üyesi ülkenin şehirlerinin bulunması dikkati çekti. Fransa ve İtalya, başkentlerinin yanı sıra Monte Carlo ve Floransa şehirleriyle de listenin ilk 10'una girerek önemli bir başarı yakaladı. Güney Amerika kıtasından ise Arjantin'in başkenti Buenos Aires, kendisine dokuzuncu sıradan yer buldu.

İLK 10
1-New York
2- Roma 3- Barselona
4-Paris 5- İstanbul
6-Venedik
7-Monte Carlo
8-Floransa
9-Buenos Aires
10-Budapeşte
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul ilk beş şehir arasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN