Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üçüz olsalar da huyları farklı

İki hafta önce 13'üncü yaş günlerini kutlayan K.Maraşlı tek yumurta üçüzleri, birbirlerine benzeseler de huyları çok farklı... Ömer lider, Baki kanaatkâr, Barış ise ılımlı...

Giriş Tarihi: 28.1.2014
Kahramanmaraş'ta yarım saat arayla dünyaya gelen ve ailenin nüfus sayısını bir anda 9'a çıkaran üçüzler bir an olsun birbirlerinden ayrılmıyorlar. Tek yumurta üçüzü Ömer, Baki ve Barış'ın huyları ise tamamen farklı. Ömer lider, Baki kanaatkar, Barış ise ılımlı.. İki hafta önce 13'üncü yaş günlerini kutlayan üçüzler, yıllar önce yine SABAH'ın görüntülediği fotoğrafları görünce duygulu anlar yaşadı.

EVDE, YOLDA, HASTANEDE...

Merkeze bağlı Şahinkaya beldesinde yaşayan Dursun-Seher Şişman çifti, 16 Ocak 2001'de üçüz sevinci yaşadı. Doğum sancıları tutan ve üçüzlere hamile olduğunu bilmeyen Seher Şişman üçüzlerden birini evde dünyaya getirdi. Ancak genç kadının sancıları devam edince eşi otomobille Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'ne götürmek üzere yola çıktı. Yolda Seher Şişman bir çocuk daha dünyaya getirdi. Herkes şoke olurken, Seher Şişman sancılarının sürdüğünü söyledi. Acilen Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Doğum Servisi'ne kaldırılan genç kadın, kısa süre sonra 3'üncü çocuğunu da doğurdu. Daha önce 4 çocukları olan Şişman çifti, yeni doğan üçüzlerine Ömer, Baki ve Barış adını koydu.

HUYLARI DA İSİMLERİ GİBİ

İlköğretim okulu 7. Sınıf öğrencisi olan üçüzler, geçtiğimiz hafta 13 yaşına girdi. Doğum günlerini annelerinin yaptığı patatesli tandır böreği ile kutladıklarını söyleyen üçüzlerin birbirine olan bağlılıkları dikkat çekiyor. Aynı sınıfta, aynı sırada oturan ve derslerinde çok başarılı olan üçüzlerden özellikle Barış ile Baki birbirine çok benziyor. Bu benzerlik öğretmenleri ve arkadaşlarının onları karıştırmasına neden oluyor. Tek yumurta üçüzü olan Ömer, Baki ve Barış her ne kadar birbirlerine benzese de huyları tamamen farklı. Ömer'i lider ruhlu, Baki'yi kanaatkâr, Barış'ı ise ılımlı olarak nitelendiren baba Dursun Şişman, "İsimleri ruhlarına da yansımış. Ömer ağır ağabey ve adaletli, genelde karar verici. Baki ise kanaatkâr ve verilenle yetinir. Barış ise adı gibi çok barışçıl ve olumlu" dedi. Baki ve Barış okuyup, mühendis olmayı hedeflerken, Ömer ise vali olmak istiyor. Bugüne kadar 3 kez aynı rüyayı gören üçüzler, defalarca aynı anda hastalanmış.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üçüz olsalar da huyları farklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN