Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel tim, atletli adama karşı...

Konya'da özel harâket timleri 600 polisle aynı mahalleye iki haftada iki uyuşturucu baskını yaptı. Mahalleli şafak baskınlarından şikâyetçi

Giriş Tarihi: 29.1.2014
Konya'da aralarında özel harekât timlerinin de bulunduğu 600 polis dün sabaha karşı Tatlıcak Mahallesi'nde 70 adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Özel harekât timleri pek çok eve kapısını kırarak, uzun namlulu silahlarla baskınlar yaptı.

ÇOLUK ÇOCUK 60 GÖZALTI

Üzerinde atletle kapıyı açan bazı ev sahiplerinin yüzündeki şaşkın ifade ise baskının unutulmaz fotoğraf karesi oldu. Operasyonda aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 60 kişi gözaltına alınırken, 300 adet 10'ar gramlık tek içimlik satışa hazır halde esrar, eroin ve kokain ile 12 parça bonzai olarak tabir edilen uyuşturucu madde ele geçirildi. Bunun yanında 5 adet ruhsatsız tabancaya da el konuldu. Özel harekât timlerinin desteğiyle 12 gün önce de 700 polisle aynı mahalleye baskın yapılmış, 51 kişi tutuklanmıştı. Daha çok sokak satıcılarının yaşadığı mahalleye geçen yıl 7 kez operasyon yapıldı.

'ÇOCUKLAR KORKUYOR'

Tatlıcak Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, mahallenin adının sürekli uyuşturucu ticareti ile gündeme gelmesinden rahatsız. Bazı vatandaşlar mahallenin adının uyuşturucuyla anılmasından dolayı iş bulmakta bile güçlük çektiklerini söylüyor. Bir mahalleli, "Daha önce burada 500 hane vardı ancak son 2 yılda insanlar başka mahallelere taşındı ve 100 hane kaldı. Burada herkes uyuşturucu ticareti yapmıyor. Polis bunu anlamalı" diyor. Bazı vatandaşlar ise, "Baskınlar çocukları korkutuyor. Sabahın 5'inde maskeli polisleri gören çocuğun ruh hali kötü oluyor. Suçlu olanlarla suçsuz olanlar da gözaltına alınıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel tim, atletli adama karşı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN