O bebeğe müjdeli haber

Adana'da çaydanlığın üzerlerine devrilmesi sonucu ablasıyla birlikte haşlanarak yaralanan 14 aylık bebeğe, 3 gün sonra hastane bulunabildi.

Giriş Tarihi: 30.1.2014 13:31
Merkez Seyhan ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi'nde oturan Yıldız Evcil, evde mevlit okuturken 14 aylık bebeği Mehmet Ali Evcil'i, bakması için kızı 10 yaşındaki Elif Naz Evcil'e verdi. Mutfağa giden Elif Naz Evcil, kardeşini kucağına alarak dışarıyı seyretmeye başladı. Bu sırada bebeğin aniden dokunduğu ocaktaki çaydanlık üzerlerine devrildi. Minik Mehmet Ali'nin belinden yukarısı, ablasının ise eli ile ayağı haşlandı. Anne hemen çocuklarını hastaneye götürdü ancak ilk müdahale yapılan çocuklarına bir türlü yatacak hastane bulamadı. Doktorlar yanık üniteleri dolu olduğu için hastanede yatması gereken 14 aylık bebeği 305 kilometre uzaklıktaki Kayseri'ye götürme önerisinde bulundu. Ancak anne bu durumu kabul etmedi. Bebek akşam rahatsızlanınca aile, bebeği bir hastaneye daha götürdü. Ancak bebek, acilde müdahale yapıldıktan sonra yine 'hastanede yer yok' denerek hastaneye alınmadı.

14 aylık bebeğin hastane bulamaması basın mensupları tarafından haber yapıldı. Bunun üzerine Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi ve Adana İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti. Balcalı Hastanesi 3 gün sonra bebeğin hastaneye yatışını kabul etti. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise bebeğin bütün tedavisinin gerçekleştirileceğini bildirdi. Bebek şimdi Balcalı Hastanesi'nin yanık ünitesine alınarak tedavisine başlandı. Sağlık durumunun ise iyi olduğu bildirildi.

Anne Yıldız Evcil yaşadıklarına isyan ederek, "Demek ki istenince yer bulunabiliyormuş. Benim çocuğum 3 gündür acıdan ağlıyor. 3 gündür hiç yatmadık. Buna rağmen bize kucak açan Balcalı Hastanesi'ne teşekkür ediyorum. Bebeğime bir şey olursa sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O bebeğe müjdeli haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN