Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komando değil, arıza ekibi

Hakkari’de kar yağışı nedeniyle elektrik hatlarının kopması sonucu yaklaşık 3 gündür karanlıkta kalan köylüler, arıza ekibiyle birlikte geçit vermeyen ve çığ tehlikesi bulunan dağlarda kopuk elektrik tellerini arıyor.

Giriş Tarihi: 31.1.2014 11:20
Çetin kış şartlarının yaşandığı Hakkari'de kapalı bulunan köy ve mezra yollarının yeniden açılması için geceli gündüzlü karla mücadele çalışması devam ederken, günlerdir karanlıkta olan onlarca köye yeniden elektrik verilmesi için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Hakkari-Van karayolu üzerinde yaklaşık 3 günden beri karanlıkta bulunan Kırıkdağ ve Çanaklı köyü sakinleri, sabahın ilk saatlerinden itibaren Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ (VEDAŞ) Hakkari İl Müdürlüğü arıza ekiplerine destek amacıyla dağlarda kopan elektrik tellerini arama çalışması başlattı. Karlı dağların yamaçlarında çığ tehlikesine aldırış etmeden düşe kalka elektrik tellerini bularak arızayı giderin ekipler ve köylüler, daha sonra Zap Vadisi'nin kenarındaki yüksek gelirim direklerinden koparak Zap Suyu'na düşen telleri çekerek sudan çıkarmaya çalıştı.

Kabloları bağladıkları iplerin yardımıyla düşe kalka çeken köylüler, her yıl kış aylarında elektrik hatlarının kopması sonucu günlerce karanlıkta kaldıklarını ifade ederek, köylerine daha erken elektrik verilmesi için VEDAŞ arıza ekiplerine destek verdiklerini söyledi.

VEDAŞ yetkilileri ise, Hakkari il genelinde kar yağışının elektrik hatlarını vurduğunu belirterek, karanlıkta kalan onlarca köye yeniden elektrik verilmesi için destek veren köylülere teşekkür etti. Karanlıkta kalan köylere yeniden elektrik verilmesi için geceli gündüzlü çalıştıklarını da belirten VEDAŞ yetkilileri, bir taraftan şehir merkezindeki elektrik sorununu çözmek, diğer taraftan da köy ve mezralara elektrik verilmesi için insan gücünün üzerinde bir çaba sarf ettiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komando değil, arıza ekibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN