Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuryenin katilleri kameraya yakalandı

İstanbul'da öldürülen uyuşturucu kuryesinin son saatlerini inceleyen polis, Sarai Sierra'nın cesedinin bulunduğu teknikle bir cinayeti daha aydınlattı. Hollanda'ya kaçan 2 şüpheli tutuklandı

Giriş Tarihi: 2.2.2014
İstanbul'da öldürülen uyuşturucu kuryesi gurbetçi Zuhuri Şahin'in yer aldığı kamera görüntülerinden yola çıkan polis, son olarak yanında görülen ve cinayet zanlısı olduğu belirlenen iki kişiyi kaçtıkları Hollanda'da yakaladı. Ailesinin kayıp başvurusu üzerine harekete geçen ve Zuhuri Şahin'in gizemli İstanbul ziyaretini araştıran polisler, Şahin'in teslimat için geldiği İstanbul'da hayatının son günlerini lüks içinde geçirdiğini, son model lüks araçlarla gezdiğini ve ünlü eğlence mekânlarında eğlendiğini tespit etti. Uyuşturucu kuryesi olduğu belirlenen Zuhuri Şahin'i 28 Haziran 2013'te İstanbul'a geldiği andan itibaren adım adım inceleyen polis, Amerikalı turist Sarai Sierra'nın cesedinin bulunduğu teknikle kamera görüntülerinden Şahin'in yol haritasını çıkardı.

HOLLANDA'YA KAÇMIŞLAR

Uyuşturucu kuryesi Zuhuri Şahin'in son 120 saatini inceleyen polis, Şahin'in Şişli'de kaldığı otelden çıkarak Talimhane'ye gittiğini tespit etti. Şahin'in Talimhane'deki son görüntüsünde yanında iki kişi görüldü. Bu kişilerin iki gün önce teslim ettiği uyuşturucunun yüklü miktardaki parasını vermek için Şahin'le buluştuklarını tespit eden polis, görüntülerdeki o iki kişinin peşine düştü. Araştırma sonucu görüntülerdeki kişilerin Ersin K. ve Barış Erol Ö. olduğu, Şahin'i araçlarına aldıktan sonra infaz ettikleri, cesedini ise o gece Kemerburgaz'daki ormana attıkları ve ertesi gün de parayla Hollanda'ya kaçtıkları ortaya çıktı. Adresleri belirlenen zanlıların yakalanması için Hollanda'ya giden polis cinayetten 6 ay sonra iki zanlıyı yakaladı.

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bu iki şüpheliye cesedin ormanlık alana atılmasında ve yurtdışına kaçmalarında yardımcı olan 7 kişi ise Ankara, İstanbul ve Diyarbakır'daki adreslerinde yakalanarak gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan Ersin K. ve Barış Erol Ö. tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuryenin katilleri kameraya yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN