Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkemeden müebbet kararı

Evinin önünde 4 kurşunla öldürülen maliye memuru Mahmut Aydın’ın katili Osman Y. müebbet hapis cezasına mahkum oldu. Mahmut Aydın’ın kendisi gibi maliyeci olan eşi Ayfer Aydın: “ Acımız dinmez ama müebbet ceza bize teselli oldu”

Giriş Tarihi: 2.2.2014 14:35 Güncelleme Tarihi: 2.2.2014 14:41
Kütahya Defderdarlığı Çinili Vergi dairesi Uzman denetçi olarak çalışan 50 yaşındaki 25 yıllık maliyeci Mahmut Aydın'ı silahlı saldırı sonucu evinin önünde öldüren 27 yaşındaki katil Osman Y., Müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi 11 ay süren duruşmalar sonunda sanık Osman Y.taamüden (Planlı ve kasden)adam öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırdı.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Kütahya'lı Maliyeci Mahmut Aydın geçen yıl 23 şubat 2013 tarihinde evinin önünde akşam vakti uğradığı silahlı saldırı sonucu 4 kurşunla vurularak öldürülmüştü .

Kendisi gibi Maliyeci olan Eşi Ayfer'le alışveriş dönüşü Servi mahallesi,servi sokakta bulunan evlerine geldiklerinde kapının önünde
Silahlı saldırıya uğrayan ve 4 kurşunla öldürülen Mahmut Aydın'ın gözü yaşlı eşi Ayfer Aydın olay hakkında şunları söyledi: " Mesai çıkışı alışveriş ederek kocamla akşam eve dönmüştük. "Sen çık ben arabayı park edip gelirim"dedi.Ben eve girdim.Elimdeki eşyaları bıraktım,hemen arkamdan kapı girişinde bazı gürültüler ve sesler duydum ve Eşim " Ayfer"diye adeta feryat etti.Hemen koştum.Kapı girişine yığılmış kanlar içinde yatıyordu.Şok oldum.Komşular geldi.

Hemen dışarı çıkıp baktılar. 1.80 boylarında siyah kaban ve siyah bere veya kapşonlu genç, zayıf birinin koşarak kaçtığını görmüşler.Ben şoke durumdayken ambülans geldi.kalp masajı yaptılar.Ama maalesef kollarımın arasında can verdi. Eşim çok iyi bir insandı.Kimseyi incitmez herkese yardımcı olurdu. Acımız dinmez ama katilin müebbet ceza alması bize teselli oldu.Adalet yerini buldu.Kocam suçsuz yere öldürüldü."


VERGİ MEMURUMAHMUT AYDIN NEDEN ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Yetkililerden alınan bilgilere göre;Mahmut Aydın'ın İstanbulda yaşayan tanıdıkları ile aralarında bir arsa ve inşaat nedeniyle tartışma yaşandığı ve bu tartışmadan bir süre sonra sanık Osman Aydın'ın babasının kalp krizi sonucu öldüğü öğrenildi.Ölen kişinin yakınlarının ise babalarının ölümünden Mahmut Aydın'ı sorumlu tuttuğu ve bu nedenle cinayet işlendiği öğrenildi.

AĞIRLAŞTIRILIMIŞ MÜEBBET İYİ HAL NEDENİYLE MÜEBBET HAPSE ÇEVRİLDİ

Aydın Ailesinin Avukatı,hapis cezası hakkında şu açıklamada bulundu. " Rahmetli Mahmut Aydın'ı evinin önünde akşam vakti pusu kurarak 4 kurşunla öldüren Osman Y. Kütahya Ağır Ceza Mahkemesinde önce TCK'nın 82/1- A maddesi geregince taammüden adam öldürmek suçundan ağırlaştırılımış müebbet hapisle yargılandı.Ancak sanığın duruşmalardaki iyi halini dikkate alan Mahkeme heyeti cezayı TCK'nın 62.maddesi gereğince 1/6 oranında indirim yaparak Müebbete çevirdi.Diğer bir ifadeyle 24 yıl fiilen hapis yatacaktır"
Dosya'nın Yargıtay 1.ceza dairesine gönderildiği öğrenildi.

İHSAN TUNÇOĞLU / SABAH ÖZEL / KÜTAHYA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkemeden müebbet kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN