Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocasını sahte darp raporuyla boşadı

Giriş Tarihi: 5.2.2014

Özel hastaneden aldığı sahte darp raporuyla boşanıp başkasıyla evlenen kadına 9 yıla kadar hapis istendi. Raporu veren iki doktor ile iki hastane personeline de dava açıldı

İstanbul'da 2008'de evlendiği eşi Yalçın Ö.'ye 11 ay sonra boşanma davası açan Nihal T., boşanmak gerekçesi olmadığı için Yengesi Canan T.'nin yardımıyla özel bir hastaneden sahte darp raporu aldı. Bu raporu esas alarak çifti boşayan mahkeme, Yalçın Ö.'yü 10 bin lira maddi, 5 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkûm etti.

EŞİ ORTAYA ÇIKARDI

Boşanmanın ardından Nihal T. yeniden evlenirken, sözü geçen hastaneden alınmış başka evrakları inceleyen Yalçın Ö., rapordaki imzaların sahte olduğunu fark ederek suç duyurusunda bulundu. Savcılık, doktorlar Ahmet T. ve Neslihan S. ile hastane personeli Canan T. ve Sadi Ş. hakkında, olayı adli mercilere bildirmemek, özel ve resmi belgede sahtecilik suçlarından 7'şer yıla kadar hapis talep etti. Nihal T. hakkında ise "özel ve resmi belgede sahtecilik ve bu suçlara azmettirme" gerekçesiyle 9 yıla kadar hapis istemiyle Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

YENİDEN GÖRÜLECEK
İddianamede "Hastanede kayıt dışı olarak çalışan bir doktorun raporu yazıp şüpheli doktor Ahmet T.'nin kaşesini basıp imzaladığı, Ahmet T.'nin kaşesinin kullanılmasına izin vererek, şüpheli Sadi Ş.'nin de işlemleri yapmak suretiyle suça iştirak ettiği, şüpheli doktor Neslihan S.'nin ise böyle bir yanlış uygulamanın yapılmasına göz yumduğu anlaşılmıştır" denildi. Yalçın Ö.'nün avukatı ceza davasının sonucunu bekleyeceklerini, ardından boşanma davasının tekrarlanması için başvuruda bulunacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasını sahte darp raporuyla boşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN