Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Kuraklık kapıda: bugün de yağış beklenmiyor. Önceki yıllara göre yağış oranında ciddi oranda azalma yaşanırken, kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya olan Türkiye'de bugün de yağış beklenmiyor.

Giriş Tarihi: 6.2.2014 09:25 Güncelleme Tarihi: 6.2.2014 09:31
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde yağış beklenmiyor. Batı bölgelerin zamanla parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar ise genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI

Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi beklenirken Meteoroloji, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL:
Parçalı bulutlu. (11)

İZMİR: Parçalı bulutlu. (15)

ANKARA: Az bulutlu ve açık. (8)

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (16)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (16)

SAMSUN: Az bulutlu ve açık. (8)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.(-7)

DİYARBAKIR:
Az bulutlu ve açık. (10)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Trakya ve bölgenin güneydoğu kesiminde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN