Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastane yerine yaşlı çiftten randevu alıyorlar

Giriş Tarihi: 7.2.2014 15:54 Güncelleme Tarihi: 7.2.2014 16:11

Beykoz'daki bir ailenin başı telefonları yüzünden dertte. Hastaneyi aramak isteyen onlarca kişi yanlışlıkla yaşlı çiftin evini arıyor. Sebebi ise bakın ne?

Okmeydanı'nda faliyet gösteren bir hastane ile numaraları aynı olan Beykoz'daki bir ailenin telefonunu günde onlarca kişi arayıp randevu istiyor.

ALAN KODUNU ÇEVİRMEYİNCE

İstanbul'da Anadolu ve Avrupa yakasına ait olmak üzere iki adet alan kodu bulunması nedeniyle Anadolu Yakası'ndan alan kodu çevirmeden hastaneyi aramak isteyen vatandaşlar Kalafat ailesini arıyor. Günün her saatinde defalarca çalan telefon yaşlı çifti de sıkıntıya sokuyor.

Zamanlarının çoğunu telefona cevap vermekle geçiren çift, çareyi telefonu açık bırakmakta bulmuş.

UYARIYA RAĞMEN ÜÇ KEZ ARAYANLAR OLUYOR

Rauf Kalafat hergün onlarca kişinin aradığını belirtti. Telefonu açtığında 'randevu almak istiyoruz' denilmesinden bıktıklarını anlatan Kalafat, "Bu durumda 'yanlış numara' deyip kapatıyoruz veya '212'yi çevirerek arayın' diyoruz." dedi. Kalafat, bu uyarıya rağmen alan kodunu çevirmeden üç kez üst üste arayanların da olduğunu kaydetti.

10 YAŞINDAKİ ÇOCUKTAN BİLE RANDEVU İSTEDİLER

Bir çok kişiyle tartışma da yaşadıklarını aktaran Kalafat, "Bazen torunlarım baktıkları için randevu da veriyor. Bazıları kibarca özür dileyip kapatıyor ama kimileri ile tartışıyoruz. Tekrar arayıp hakaret ve küfredenler de oluyor.

Bazen de evdeki küçük çocuklar telefonu açtığında karşıdaki şaşırıyor ve konuşmadan telefonu kapatıyor. 10 yaşındaki torunum telefonu açmasına rağmen randevu isteyenler de oluyor." diye konuştu.

BAŞ EDEMEDİK, TELEFONU AÇIK BIRAKIYORUZ

Evde eşiyle kendisinin olduğu zaman yaşlı oldukları için sürekli telefona bakamaya yetişemediklerini belirten Kalafat, "Bu nedenle telefonu açık bırakıyoruz. O zaman da bizi aramak isteyenler ulaşamıyoruz." dedi.

Günün her saatinde telefonun çaldığını belirten damat Alaattin Turgut, "Bazen arayanlar bana akıl verme diye kızıyorlar. Ben de 'sende akıl olsa zaten burayı aramazsın' diye cevap veriyorum. Bazı kişiler de özür dileyerek kapatıyorlar. Mümkün olduğu kadar insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastane yerine yaşlı çiftten randevu alıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN