Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar üşümesin diye ördüler

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde düzenlenen trikotaj kursuna giden kadınlar, ördükleri kazakları Suriyeli çocuklara hediye etti.

Giriş Tarihi: 9.2.2014 09:31
Ülke genelinde çok sayıda düzenlenen Suriye kampanyalarından birisi de Kelkit Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirildi. Merkezde düzenlenen trikotaj kursuna katılan kadınlar, ilçede bulunan Suriyeli öğrencilere kışlık kazak ördü.

Her öğrenci için ayrı ayrı paketlenen kazakları Halk Eğitim Müdürü Mehrali Can ve Müdür Yardımcısı İbrahim Çelebi, öğrenci ve öğretmenlerine teslim etti.

Can, daha sonra yaptığı açıklamada Suriye'de meydana gelen iç savaş nedeniyle çatışmalardan kaçarak Kelkit'e sığınan öğrencilerin barınma, beslenme ve sağlık alanında yardım ihtiyaçlarının her geçen gün arttığının altını çizdi.

Suriye halkının soğuk kış şartlarında komşu ülkelerdeki mülteci kampları ile Suriye'nin kritik bölgelerinde hayat mücadelesi verdiklerini dile getiren Can, Kelkit ilçesinde bulunan bir grup Suriyeli öğrenciye anlamlı yardımı gerçekleştiren trikotaj kursiyerlerini ve halk eğitim çalışanlarını gönülden tebrik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar üşümesin diye ördüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN