Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eskişehir'de kan donduran olay!

Giriş Tarihi: 10.2.2014 12:36

Sosyal medyada dünden bu yana dolaşan bir kedi cinayeti vakası büyük tepki çekiyor. Tepkilerin kaynağı sosyal medyaya yüklenen bir işkence videosu.

Eskişehir'de üniversite öğrencisi olan C.A.'nın, yatağına pisleyen kediyi ağır biçimde yaralayıp, kedinin son anlarını videoya kaydederek, videoyu Facebook hesabına yüklemesiyle olay sosyal medyada yayıldı.

GÖRÜNTÜLER VE KONUŞMALAR HIZLA YAYILINCA...

Videoda, ağır biçimde yaralanıp işkence edilen kedinin son anları görülürken, gencin "Sen daha ölmedin mi?" sözleri duyuluyor.

Başta hayvanseverler olmak üzere, birçok kişiyi ayağa kaldıran görüntüler ve C.A.'nın bir arkadaşıyla whatsapp'tan yaptığı iddia edilen konuşmalar sosyal medyada hızla yayılınca, iddialara göre C.A.'nın okuduğu Osmangazi Üniversitesi'nin rektörlüğü telefon yağmuruna tutuldu. Olayın giderek yayılmasının ardından C.A.'nın Facebook hesabı kapatıldı. Olayın paylaşıldığı Facebook hesaplarının altında, yorumcular tarafından C.A.'nın kişisel bilgilerinin paylaşılması dikkat çekti.

İMZA KAMPANYASI...

Aynı zamanda imza kampanyası platformu olan change.org'da, 'Hayvana İşkence Kabahat Değil, Suç Sayılsın!!!' başlıklı bir imza kampanyası başlatıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir'de kan donduran olay!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN