İkiz kardeş desteğiyle lösemiyi yendi

Giriş Tarihi: 10.2.2014

İzmir'de yaşayan Küçükarslan çiftinin ikizlerinden Mehmet Sait 4 yaşında lösemiye yakalandı. Ancak ailesinin ve de ikizi Hüseyin'in verdiği moralle bir yılda hastalığı yenip sağlıklı hayatına geri döndü

İzmir'de 5. denemede tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen ikizlerden Mehmet Sait, 4 yaşında lösemiye yakalandı. Başta kardeşi Hüseyin Fadıl ve anne babasının desteğiyle hastalığı yenen Mehmet Sait, şimdi onlara sıkı sıkı sarılarak hayata gülümsüyor. Ege Üniversitesi'nde memur olarak çalışan Yasemin ve serbest meslekle uğraşan Ahmet Küçükarslan çifti, Ege Üniversitesi Hastanesi'ndeki Tüp Bebek Merkezi'nde 4 denemede bebek sahibi olamadı. Kadın ve Doğum Uzmanı Sait Yücebilgin kontrolünde özel bir tüp bebek merkezinde tedavi gören Yasemin Küçükarslan, beşinci denemede ikiz bebeklere hamile kaldı.

SAÇLARI DÖKÜLMEDİ

Büyük bir mutluluk yayaşayan aile, ikizlere Mehmet Sait ve Hüseyin Fadıl isimlerini verdi. Ancak Mehmet Sait 4 yaşına geldiğinde kontrol amaçlı götürüldüğü Ege Üniversitesi Hastanesi'nde kan değerlerinin düşük olduğu ortaya çıktı. Doktorlar Mehmet'in hemen hastaneye yatmasına karar verdi. Hüseyin Fadıl ile ikizi Mehmet Sait ilk defa birbirinden ayrıldı. Yine de birbirlerine sevgileri ve bağları asla kopmadı. İki haftada bir hastaneye getirilen Fadıl, ikiz kardeşini camın ardından izledi. Evdeyken de sürekli kardeşinin sağlığına kavuşması için gözyaşı döktü. Hastanede 7 ay kemoterapi gören Mehmet Sait'te bugüne kadar rastlanmayan ve doktorlarını bile şaşırtan bir durum gelişti. Kemoterapide saçları dökülmesi beklenen çocuğun saçları dökülmedi aksine uzamaya başladı.

AİLEYE LOJMAN MÜJDESİ

Yaklaşık bir yıl süren tedavi olumlu sonuç verdi ve anne babasıyla ikiz kardeşinin kendisini hiç yalnız bırakmadığı Mehmet Sait, sağlığına kavuşmuş olarak hastaneden taburcu edildi. Aile yeniden mutlu günlerine dönmenin sevincini yaşarken, doktorları Mehmet Sait'in bundan böyle hijyenik ve kömür sobası yanmayan bir evde kalması gerektiğini söyledi. Sobalı evde oturdukları için çıkış yolu arayan aile ne yapacaklarını kara kara düşünürken, Ege Üniversitesi Rektörlüğü'nden müjdeli haber geldi. Ege Üniversitesi Hastanesi'nde memur olarak çalışan annenin iki yıl önce yaptığı lojman başvurusu kabul edildi. Yavrularının sağlığına kavuştuğuna sevinen anne ve baba, kaloriferli lojman haberiyle ikinci bir sevinç daha yaşadı. Anne Yasemin Küçükarslan da sevincini, "Birçok yakınımız bile bizi arayıp sormazken LÖSEV hep yanımızdaydı. Lojman talebimize olumlu yanıt veren üniversite yönetimi de bize adeta dünyaları vermiş oldu" diye dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkiz kardeş desteğiyle lösemiyi yendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN