Kediyi işkenceyle telef etti

Kediyi işkenceyle telef ederken çekilen görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisi, Bartın'da ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Giriş Tarihi: 10.2.2014 17:37 Güncelleme Tarihi: 10.2.2014 17:45
Kediyi işkenceyle telef ederken çekilen görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisi, Bartın'da ifade verdi.

Bir kedinin işkence edilerek telef edildiği görüntülerinin sosyal paylaşım sitesinde yayınlanmasının ardından hayvan severler harekete geçti.

Görüntülere ilişkin bilgilerde kediyi telef eden kişinin, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencisi M.C.A'nın (20) olduğunu ve Bartın'da ailesinin yanına gittiğinin belirtilmesi üzerine hayvan severler, İl Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulundu.

Bunun üzerine çalışma başlatan polis ekipleri M.C.A'yı gözaltına aldı. M.C.A, emniyette ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Bartın Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hayvanseverlerin şikayeti üzerine M.C.A'nın gözaltına alındığını belirterek "Olay kentimizde gerçekleşmemiş. Biz öğrencinin ifadesini alarak Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğünü bilgilendirdik. Üniversiteli, kentte yaşayan babasını ziyaret etmek için Bartın'a gelmiş" dedi.

M.C.A'nın, serbest bırakılmasının ardından Bolu'daki akrabalarının yanına gittiği öğrenildi.

Görüntülerde, M.C.A'nın kediyi keserek, iç organlarını çıkarttığı görülüyor.

Hayvanseverlerden tepki


Bartın Hayvanseverler Derneği Başkanı Nevaz Küçükekşi, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı gece öğrendiğini, üniversite öğrencisinin Bartın'da olduğunu öğrenince emniyet müdürlüğüne dilekçeyle şikayette bulunduklarını söyledi.

Bütün çocukların aile, doğa ve hayvan sevgisiyle büyümesini istediklerini anlatan Küçükekşi, şunları kaydetti:

"Bu olayın ardından tüm hayvanseverler ayağa kalmış durumda. Hayvansever bir çocuk hiçbir zaman kötülük yapamaz. Ben bu kişinin psikolojik sorunlarının olduğuna inanıyorum. Hayvana bunu yapan, insana da aynısını yapar. Bu tür hasta ruhlu gençlerin tedavi edilmesi, aramızda dolaşmaması gerekiyor. Devlet bir şekilde bu gençlere sahip çıksın. Konuyla ilgili olarak cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Biz gerekli girişimlerimizi yapacağız ve olayın takipçisi olacağız."

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörlüğü'nce yapılan açıklamada, bir kafeden sahiplendiği kediyi işkence ederek öldürdüğü ve hayvanın ölmeden önce görüntüsünü çektiği öne sürülen C.A. hakkında gerekli inceleme ve soruşturmaların başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi: "Sosyal paylaşım ve çeşitli iletişim sitelerinde yayınlanan, üniversitemiz Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi M.Can Aksoy'un, hayvan haklarını ihlal eden ve bizleri derinden üzen video görüntülerini, nefretle kınıyoruz. Yapılan fiil ile ilgili olarak söz konusu öğrenci hakkında gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmış olup fiilin, üniversitemiz Disiplin Yönetmeliği çerçevesinde en ağır şekilde cezalandırılması konusundaki hassasiyetimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz. Gençlerimizin insani bir takım değerlere bağlı ve etik kurallar çerçevesinde yetiştirilmeleri konusunda toplumda her kesimin gerekli hassasiyeti ve özeni göstermesi, hepimizin ortak arzusudur."

Öte yandan, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü de "Sosyal medyada yer alan 'Eskişehir'de kedi öldürülmesi' konulu video görüntüleri üzerine, olayın faili hakkında gerekli hukuki işlemlere başlanmıştır" şeklinde bir açıklamada bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kediyi işkenceyle telef etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN