Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şakayla gelen mutluluk

Kastamonu’da yaşayan Niyazi Kımızoğlu, telefonuna 'I Love You' yazan kısa mesaj sayesinde tanıştığı Cezayirli Djamila Debabeche ile 3 yıldır mutlu bir evlilik yaşıyor.

Giriş Tarihi: 14.2.2014 14:02
Kastamonu'da yaşayan Niyazi Kımızoğlu'nun (30) hayatı üç yıl önce telefonuna gelen "I Love You" (Seni Seviyorum) mesajıyla değişti. Mesajı atan numarayı işyerine gittiğinde internette araştıran Kımızoğlu, Cezayirli Djamila Debabeche'ye (28) ait olduğunu tespit etti. İlk önce şakayla atılan mesaj, daha sonra telefonda ve internet sohbeti ile devam etti. Çift, birlikteliklerini 8 ay sonra evlilikle sonuçlandırdı.

Kastamonu'da hayatlarını devam ettiren çift, üç yıldır mutlu bir evlilik yaşıyor. Ayrıca çiftin, Rana isminde 5 aylık bir bebekleri de oldu.

"TÜRK DİZİLERİNİ İZLERKEN TÜRKİYE'YE HAYRAN KALDI"
Cezayir'de Türk dizilerini izlerler Türkiye'ye karşı sempati duymaya başladığını belirten Djamila Debabeche Kımızoğlu, Cezayir'de özel günlerde bedava mesajlaşma haklarının olduğunu ifade ederek, yine bir Bayram günü Türk filmi izledikleri sırada, erkek kardeşinin şaka amaçlı olarak Türkiye'deki bir telefon numarasına "I Love You" mesajı attığını söyledi.

Mesajın gittiği Niyazi Kımızoğlu'nun da kendisine cevap verdiğini belirten Djamila Debabeche Kımızoğlu, böylelikle cep telefonuyla görüşmeye başladıklarını kaydetti.

Djamila Debabeche Kımızoğlu, telefonda konuşurken birbirlerinin dillerini bilmedikleri için oldukça zorlandıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: "Niyazi, İngilizce konuşuyordu, ben ise Arapça konuşuyordum. Daha sonra onun messenger adresini aldım ve internet üzerinden sohbet etmeye başladık. O 'Seni seviyorum' diyor, bende 'Seni seviyorum' diyordum. Böyle 8 ay boyunca sürdü. Telefonda konuşamıyorduk. Google'ye girip burada yazdıklarını çeviri yapıyorduk. Uzun süre konuşunca, Niyazi'ye 'Cezayir'e gel' dedim. Kendisi Cezayir'e gelmek istemedi. O, 'Sen gel' deyince, Cezayir'den Türkiye'ye geldim. İlk gördüğümde eşimi hemen beğendim. Cezayirli ya da Türk, ne fark eder ki ikisi de Müslüman"

Eşinin Cezayir'e gelmesini teklif ettiğinde sürekli ötelenmesinden dolayı korktuğunu anladığını ve bu yüzden kendisini cesaret ederek Türkiye'ye geldiğini anlatan Debabeche, İstanbul'da Havalimanında ailesiyle görüştükten sonra Ankara'da konsoloslukta nikah yaptıktan 3 ay sonrada düğün yaptıklarını kaydetti.

Ayrıca Debabeche, Niyazi Kımızoğlu ile konuşurken kendisini istemeye geldiklerini fakat bu evlenme tekliflerini kabul etmediğini söyledi.

Cezayir'den Türkiye'ye gelmenin zor olduğunu ve Türkçeyi de bilmediği için bir süre sorun yaşadığını ifade eden Debabeche, "Ama yavaş yavaş Türkçe öğrendim. Zamanla arkadaşlarım da oldu. Akrabalarım beni ziyaret ediyor. Bende ara sıra Cezayir'e gidiyorum. Mutlu bir yuvam var. Eşimi seviyorum, onunla tanıştığım için mutluyum. Şimdi 5 aylıkta dünya tatlısı bir bebeğimiz oldu" dedi.

"TELEFONUMA GELEN MESAJDA BÜYÜK ŞAŞKINLIK YAŞADIM"
Telefonuna gelen ilk mesajı gördüğünde çok şaşırdığını belirten Niyazi Kımızoğlu da, sabahleyin iş yerine gittiğinde internette yaptığı araştırma sonucu hattın Cezayir'e bir şirkete ait olduğunu öğrendiğini ve telefonda başlayan konuşmaların zamanla internet üzerinde devam ettiğini ifade etti.

Kımızoğlu, 8 ay görüştükten sonra, eşinin kendisine evlenme teklifinde bulunduğunu ifade ederek, "İlk etapta ben korktum. Cezayir'den İstanbul'a uçakla geldi, bende ailemle birlikte İstanbul'a, havaalanına gittim. Havaalanından aldık, geldik. Kastamonu'da nikah kıydık. Telefonuma ilk gelen mesajda 'Seni seviyorum' yazıyordu. Kalben inandım, 2 yıldır evliyiz" diye konuştu.

"İŞARET DİLİYLE VE GOOGLE'DE ÇEVİRİ YAPARAK ANLAŞTIK"
Eşi ile bir süre işaret diliyle anlaştığını, bazen de google'de çeviri yaparak konuşmaya çalıştıklarını ifade eden Kımızoğlu, şuanda çok mutlu olduğunu söyledi.

Ayrıca Kımızoğlu, eşi Djamila Debabeche ile 8 ay konuştukları esnada ailesinin kız bakmaya gittiğini belirterek, "Ailemle birlikte evlenmek için kız bakmaya gittik. Fakat ben, eşimi çok beğendim ve seviyordum. Bu yüzden aileme istemediğimi söyledim. Ailemi, eşim ile tanıştırdım ve onlarda çok sevdi. Şimdi mutlu bir yuvamız var" dedi.

"UZAK OLDUĞU İÇİN EVLİLİĞİ İLK BAŞTA KARŞI ÇIKTIK"
Cezayir ile Türkiye'nin arasındaki mesafeden dolayı ilk etapta bu evliliği karşı çıktıklarını belirten Niyazi Kımızoğlu'nun yengesi Türkan Kımızoğlu ise, ilk başlarda Cezayir'in uzak olmasından dolayı evlenmelerine karşı çıktıklarını ifade ederek, gelini ile tanıştıktan sonra bu düşüncelerinin değiştiğini söyledi.

Gelinini karşılamak için 3 yıl önce İstanbul'a gittiklerinde, uçağın 1 saat geç kalması üzerine gelinin gelmeyeceği korkusuna kapıldığını anlatan Türkan Kımızoğlu, şunları kaydetti: "Havaalanına geldik, herkes gelinin gelmesini bekliyordu. Ama gelini bulamadık. Artık havalimanından dönüyorduk. Tam bu sırada Niyazi, Djamila Debabeche'yi tanıdı" diye konuştu.

Eltisinin de havalimanında kendilerini aradığını fakat bulamadığını anlatan Türkan Kımızoğlu, şöyle devam etti: "Sonra gelinimiz bizi buldu. İşte o an ki sevinç anlatılamaz. Zaten ilk önce sarıldık, ondan sonra otomobille Kastamonu'ya geldik. İlk başta dil bilmediğimizden dolayı konuşamadık, işaret diliyle anlaştık. Google'ye girip burada çeviri yaparak konuşmaya çalıştık. Halk Eğitim Merkezi'nin Türkçe kursuna gönderdik. Kursunda yardımıyla yavaş yavaş Türkçeyi konuşmaya başladı"

Telefon şakasıyla başlayan çiftin, evlilikleri ise ilk meyvesini verdi. Çiftin 5 aylık, Rana adında bir kız çocukları oldu. Djamila Debabeche Kımızoğlu, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla eşi Niyazi Kımızoğlu'na sürpriz bir hazırlık yaptı. Eşi için pasta hazırlayan Djamila Debabeche Kımızoğlu, Sevgililer Günü'nde mutluluklarını ve büyük aşklarını bir kez daha tazelediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şakayla gelen mutluluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN