Üç yıl arayla iki kez ikiz bebek doğurdu

Özlem Acar iki kez üst üste ikiz doğum yaptı. İkizlerinden mutlu olan Acar 3'üncü kez gebe kalmaya ise cesaret edemediğini söylüyor

Giriş Tarihi: 17.2.2014
Antalya'da Özlem Acar (36), 3 yıl arayla iki kez ikiz bebek dünyaya getirdi. Kepez ilçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde yaşayan elektrik teknikeri İbrahim Acar ile ev hanımı Özlem Acar 5 yıl önce evlendi. Evlendikten bir süre sonra hamile kalan hamileliğin yedinci ayında 1,2 kilogram ağırlığında ikiz erkek bebekler dünyaya getirdi. Ahmet ve Arif ismi verilen bebekler 40 gün kuvözde kaldı. İkizleriyle mutlu bir hayat süren Acar, 3 yıl sonra yeniden hamile kaldı. Kontrol için doktora giden Acar, ikinci kez ikiz dünyaya getireceğini öğrenince büyük bir sürpriz yaşadı. Çevresindeki insanların ikinci ikiz haberini duyunca, (şaka yapıyorsunuz) gibi tepkiler verdiğini ve kendilerine kimsenin inanmadığını anlatan Acar, "İlk bebeklerimize kavuştuğumuzda çok mutluyduk. Her şeyi çift aldık. İkinci hamilelikte ise biraz korku ve telaş vardı. (Nasıl olacak, çok zorlanacağız) diye düşündük. Ama çocuklarımızı kucağımıza alınca bütün bu endişeler yerine mutluluğu bıraktı" dedi.

'ALLAH OLMAYANLARA VERSİN'
Görenlerin iki ikiz bebeğe çok şaşırdığını kaydeden Acar, "İki defa ikiz doğurduğumu duyanlar büyük bir şaşkınlık yaşıyor. Evde sürekli hareketlilik var. Her an bir istek, şikâyet geliyor. Bazen yetişemiyorum ama onların bana gülücükleri yetiyor. Ancak bir kez daha hamile kalmaktan korkuyorum. Yeniden hamile kalmaya cesaret edemiyorum. Allah olmayanlara versin" diyor.

Mulluk: 10 binde bir görülüyor
İkizlerin doğumunda yer alan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Erhan Mulluk ise, iki gebeliğin de oldukça sağlıklı geçtiğini belirterek, "İkinci kez ikiz bebekler doğurmak 10 binde bir görülüyor. Genetik olduğunu düşünüyoruz. İkiz bebek taşıyıcılığı daha çok anne tarafından gelir. Ailenin üçüncü kez hamile kalması durumunda da ikiz bebek olma olasılığı oldukça fazla" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç yıl arayla iki kez ikiz bebek doğurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN