Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asmin'e devlet babalık edecek

Kanser tedavisi için mahalleli tarafından toplanan 4 bin 500 lirası çalınan 1.5 yaşındaki Asmin bebeğe güzel haber Kocaeli Valiliği'nden geldi.

Giriş Tarihi: 18.2.2014 10:56
Tedavisi için toplanan parası çalınan küçük Asmin'in tedavi masrafını Kocaeli Valiliği karşılayacak. Kocaeli'de kanser tedavisi için mahalleli tarafından toplanan 4 bin 500 lirası çalınan 1.5 yaşındaki Asmin'in tedavisi için valilik devreye girdi

Müjdeyi NTV canlı yayınında bizzat Kocaeli Valisi Ercan Topaca verdi. Topaca, "Sağlık sistemi içerisinde bir ücret ödenmesi gerekmiyor ancak ödenmesi gereken bir ücret varsa valilik olarak harekete geçeceğiz" dedi.

VALİLİK OLARAK HAREKETE GEÇECEĞİZ

Halkı da bu tür dolandırıcılık vakalarına karşı uyaran vali şunları söyledi: "Asmin bebek ve ailesine acil şafalar diliyorum. Asmin'in durumunu arkadaşlarıma baktırdım Kocaeli'deki hastanelere. Birkaç ay önce yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurusu olmuş, onun dışında bir başvurusu yok. Muhtemelen Marmara Üniversitesi'nde tedavisine başlanmışsa kayıtları oradadır.

Şunu ifade etmek istiyorum. Şu andaki sağlık sistemi içerisinde herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyor. Şayet ekstra ödenmesi gereken bir ücretse, ki çok fazla bir miktar da değil, bir hemen valilik olarak harekete geçeceğiz. Yarın sabah sağlık ekiplerimizi göndererek aile ile irtibata geçilmesini sağlayacağım.İhtiyaç olan nakit para ve diğer yardım ne gerekiyorsa hepsini yapacağız. Bu hususta vatandaşlarımıza mesaj vermek istiyorum. Hastalıklarla ilgili doktorların ve hastanenin dediğinin dışında, bu tür sahtekarların dolandırıcıların oyununa gelmemek gerekiyor. Toplum olarak zaman zaman bu tür şeylere inanabiliyoruz. Artık bunlara prim vermemek gerekiyor.

Hastanelerimizde son dönemde güzel gelişmeler oldu. Sosyal güvenlik içinde olmayan insan yok gibi bir şey. Böyle bir hastalıkta 4 bin 500 liraya ihtiyaç olmadığını ifade etmek istiyorum. Varsa da ne kadar olursa valilik olarak karşılayacağımızı, bu tür durumda olan vatandaşlarımıza da yardım yapma imkanımız var. Özel Asmin kızımızla da ilgili, herhangi bir şey talep etmeden, önümüzdeki günlerde sağlığına kavuşturacağız."

Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde, kanser tedavisi olan, önümüzdeki hafta ameliyata alınması kararlaşt��rılan 1.5 yaşındaki Asmin Yılan için, semt sakinlerinin yardımlarıyla toplanan 4 bin 500 TL, eve gelen "Bizi size Allah gönderdi. Okuyup üfleyelim. Çocuğunuzun bir şeyi kalmayacak" diyen çarşaflı 2 kadan tarafından çalınmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asmin'e devlet babalık edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN