Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yastık dikerken dikiş iğnesini yuttu

Giriş Tarihi: 18.2.2014 11:50

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bir kadının yastık dikerken yanlışlıkla yutması sonucu midesine saplanan 5 santimetre uzunluğundaki dikiş iğnesi, endoskopiyle alındı.

Sarıkamış'ta yaşayan Fatma Yıldız (27), yastık dikerken ağzına aldığı dikiş iğnesini yanlışlıkla yuttu. Kısa süre sonra karın bölgesinde ağrılar başladığını hisseden Yıldız, Sarıkamış Devlet Hastanesi'ne gitti.

Burada yapılan tetkikler ve çekilen röntgen sonucunda iğnenin midede olduğu belirlendi. Bunun üzerine genel anestezi yapılarak endoskopi yöntemiyle iğne saplandığı yerden çıkartıldı.

Sarıkamış Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. Tolga Önder, yaptığı açıklamada, acil servise gelerek iğne yuttuğunu ve karnında ağrılar olduğunu söylemesi üzerine genel cerrahi polikliniğine alınan kadına müdahale yapıldığını söyledi.

İğnenin saplandığı yerin tehlikeli bir bölge olduğunu ve hastaya zarar vermeden acil endoskopi kararı aldıklarını belirten Önder, "Hastanın hemen yatışını vererek endoskopiye aldık. Endoskopide de midenin tam çıkış kısmında dikiş iğnesinin mideye saplanmış olduğunu gördük. Yaklaşık 15 dakikalık işlemle iğneyi çıkarttık. Şu anda hastanın herhangi bir sıkıntısı yok ve genel durumu gayet iyi" dedi.

Sağlığına kavuşan Fatma Yıldız ise yastık dikerken iğneyi dişlerinin arasına koyduğunu, bir anda nefes aldığında iğneyi yuttuğunu belirterek, "İğneyi yuttuktan sonra direk hastanenin acile servisine geldim. Burada film çektiler, ardından Tolga beyin yanına geldik. Tekrar film çekildi ve endoskopi yapıldı. Şu an midem gayet rahat. Tolga beye teşekkür ediyorum, hayatımı kurtardı. Bu da ev hanımlarına ders olsun, kimse benim gibi yapmasın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yastık dikerken dikiş iğnesini yuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN