Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığının cumartesi gününden itibaren düşeceği tahmin ediliyor. İstanbul parçalı ve az bulutlu, Ankara ve İzmir'de ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 19.2.2014 07:37 Güncelleme Tarihi: 19.2.2014 16:38
Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu sabah saatlerinde Doğu Karadeniz, Ardahan, Iğdır ve Kars ile Erzurum ve Ağrı'nın kuzey çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılar ile Iğdır'da yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. İç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üstünde seyredeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının cumartesi gününden itibaren düşeceği ve havanın yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı, doğu kesimlerde kuzey ve batı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, kuzey Ege kıyıları, Doğukaradeniz'in doğusu ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı, Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Ardahan, Kars ile Erzurum ve Ağrı'nın kuzey çevrelerinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Iğdır çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN