Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 20.2.2014 08:40 Güncelleme Tarihi: 20.2.2014 11:08

Hava sıcaklığı, kuzeydoğu kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere Türkiye genelinde artacak. İstanbul parçalı ve az bulutlu, Ankara ve İzmir'de ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ilk saatlerde Marmara ve doğu bölgeler ile kıyılarda yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeydoğu kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 6 dserece) olmak üzere ülkemiz genelinde artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı, Bu sabah ilk saatlerde Marmara ile kıyılarda yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ilk saatlerde yer yer yoğun olmak üzere sisli geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bugün (Perşembe) güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde kıyılarında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bugün (Perşembe) güneyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde Doğu Akdeniz'in doğusunda güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ilk saatlerde Samasun çevrelerinde sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN