Tehdit eden hayrana zorla getirilme kararı

Giriş Tarihi: 22.2.2014

Murat Boz'a cep telefonuyla çok sayıda tehdit ve hakaret içerikli mesajlar yolladığı iddiasıyla yargılanan hayranı Serpil Ş., mahkemeye zorla getirilecek

Murat Boz'un 2011'de cep telefonundan tehdit ve hakaret içerikli mesajlar yolladığı gerekçesiyle dava ettiği hayranı Serpil Ş.(42), duruşmalara katılmayınca hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı. Yaklaşık üç yıl önce avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na sunduğu dilekçesinde bir süredir cep telefonuna Serpil Ş. tarafından yollanan mesajlar nedeniyle huzursuz olduğunu belirten Murat Boz, tehdit ve hakeret içeren çok sayıda mesajı kanıt olarak savcılığa sundu.

CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Hem kendisinin hem de menajerliğini yapan kız arkadaşının yoğun olarak çalıştıklarını, bu mesajlar nedeniyle işlerine konsantre olamadıklarını belirten ünlü şarkıcı, Serpil Ş.'nin cezalandırılmasını talep etti. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ifade veren Serpil Ş. stratejik marka yöneticisi olduğunu belirterek, Boz'la yüzyüze tanışmadığını, kendisine âşık olduğunu, internetten yazıştıklarını, işiyle ilgili yol gösterecek stratejiler verdiğini, aslında onun da ilgisi olduğunu, mesajlarını kendisine olan aşkından yolladığını belirterek hakaret ya da tehdit etmek gibi bir kastının olmadığını söyledi. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Serpil Ş. hakkında 'hakaret' ve 'tehdit' suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İstanbul 24. Sulh Ceza Mahkemesi'nde önceki gün yapılan duruşmada Boz'un avukatı, sanığın cezalandırılmasını istedi. Tebligata rağmen duruşmaya katılmayan Serpil Ş.'nin zorla getirilmesine karar veren hakim, duruşmayı mayıs ayına erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tehdit eden hayrana zorla getirilme kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN