Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doktor babaya 'hakaret' davası

Oğlu tarafından dava edilen doktorun, avukata hakaretten de 2 yıl 4 aya kadar hapsi isteniyor

Giriş Tarihi: 24.2.2014
Diş hekimliği öğrencisi Berk Kırerleri'nin okul parasını ödemediği gerekçesiyle babasına açtığı nafaka davasının duruşmasında baba doktor Nusret Kırerleri, oğlunun avukatına hakaret edince hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

KORİDORDA HAKARET
Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi 23 yaşındaki Berk Kırerleri, 'eğitim masraflarını karşılama' sözü veren doktor babası Nusret Kırerleri'nin isteği üzerine diş hekimliğini tercih etti. Bir süre süre Baba Kırerleri aralarının açıldığı oğlunun eğitim masrafını kesti. Berk Kırerleri, önce nafaka, ardından da 212 bin liralık tazminat davası açtı. Nafaka artırım davasının görüldüğü İstanbul Anadolu 12. Aile Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Nusret Kırerleri, iddiaya göre oğlunun avukatı Faruk Çelen'e "Sen yalancısın" diye bağırdı. Mahkeme koridorunda ise "Yine kaybettin. Dava kimin g...ne girdi. Avukat değil misiniz, alayınız sahtekârsınız" diye bağırdı.

'BENİ AŞAĞILADI'
Şikâyetçi olan Avukat Çelen, meslektaşlarını ve mübaşiri de tanık olarak gösterdi. Savcılık, Kırerli hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanan doktor Nusret Kırerleri, hakaret etmediğini öne sürerek, "Çelen, nafakanın günü gününe ödenmediğini söyledi. Beni hâkim önünde aşağıladığından dolayı mahkeme huzurunda doğru söylemediğini, doğru olmayan beyanın yalan ve üzerime atılan bir iftira olduğunu söyledim. Ancak koridorda da hakaret etmedim" dedi. Avukat Faruk Çelen ise edilen hakaretleri mahkeme huzurunda söylemeye utandığını belirterek, mahkeme hâkimi ve kâtibin tanık olarak dinlenmesini talep etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktor babaya 'hakaret' davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN