Tanya'nın otopsi bilmecesi

Giriş Tarihi: 24.2.2014

Adli Tıp'ın otopsi raporunda, Tanya bebeğin biberonundaki ilaçla zehirlenmediği belirtildi. İhtisas Kurulu raporunda ise biberonda iki ilaç tespit edildiği yer aldı

İstanbul Sultanahmet'te bir otel odasında annesi Nur Şahin (Yılmaz) tarafından biberonuna ilaç koyarak zehirlediği iddia edilen 4 yaşındaki Tanya Su'nun ölümüyle ilgili hazırlanan rapor kafa karıştırdı. Adli Tıp Kurumu'nun 11 Nisan 2013 tarihli otopsi raporunda kızın kanında alkol bulunmadığı, zehirlenmeye dair maddelerin araştırıldığı, ancak bir bulguya rastlanmadığı; ayrıca midede siyanür ve fare zehri ile diğer maddelerin de olmadığı anlatılıyordu.

YENİDEN RAPOR ALINACAK

Mahkemeye ulaşan 20 Kasım 2013 tarihli 1. İhtisas Kurulu raporunda ise küçük kızın biberonlarına konan iki ilaç yüzünden ölmüş olabileceği anlatıldı. Son raporda, "Cam ve plastik şişelerdeki sıvıların tetkikinde iki ilacın etken maddeleri var. Çocuğun ölümünün, otopsisinde etkeni tespit edilemeyen toksik madde alımına bağlı meydana gelmiş olduğunun kabulü gerektiği yönünde kanaatimizdir" denildi. Mahkeme Başkanı, sanık avukatının talebi doğrultusunda yeni bir rapor aldırılması için dosyayı Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Mahkeme, son raporda küçük kızın ölümüne neden olduğu belirtilen toksik maddenin, sanığın çantasında ele geçen ilaçlarla aynı olup olmadığının tespitini istedi. Mahkeme, sanığın çantasındaki ilaçların, 4-5 yaşlarındaki maktul tarafından içilmesinden kaynaklanmış olup olamayacağı hususunda tekrar rapor alınmasını karara bağladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanya'nın otopsi bilmecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN