Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MESAM kavgasında kayyum kararı çıktı

Giriş Tarihi: 1.3.2014

Başkanlıktan alınmasına rağmen koltuğunu bırakmayan Arif Sağ ile aralarında İbrahim Tatlıses'in de yer aldığı muhalif grup arasındaki dava süreci sonrası, mahkeme MESAM'a kayyum atanmasına karar verdi

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin (MESAM) 27 Aralık 2013 günü yapılan 8'inci Olağanüstü Genel Kurulu'nda alınan tüm kararlar, İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi tarafından tedbiren durduruldu. Arif Sağ ve ekibi ile aralarında İbrahim Tatlıses'in de yer aldığı muhalif grup arasında devam eden dava süreci sonrasında mahkeme, MESAM'a üç öğretim üyesinden oluşan kayyum atanmasına karar verdi. MESAM'ın son genel kurulunda Divan Başkanı Ahmet Koç'un taraflı uygulamalarına tepki gösteren Sağ'la birlikte kendisini deskeleyen 200 üye salonu terk etmişti. Muhalefet ise bunu fırsata çevirerek genel kurula katılım hakkı olmayan bazı üyelerinde oy vermesiyle Sağ ve yönetiminin azledilmesi yönünde karar vermişti. Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ile de sosyal paylaşım sitesi üzerinden karşı karşıya gelen Sağ, "Yeni bir genel kurula kadar kayyum atandı. Meşru olan yönetimimizi bir takım iftira ve ayak oyunlarıyla düşürdüler" diye konuştu. MESAM'ın Başkanı Arif Sağ, yolsuzluk iddiaları nedeniyle divan kurulu kararıyla başkanlıktan alınmıştı. Sağ, sonuca itiraz ederek görevde kalmaya devam etti. MESAM'da yaşanan gelişmeleri takip eden ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in sosyal paylaşım hesabı Twitter'dan, "Artık o koltuğu bırak" tepkisi üzerine Sağ bir basın toplantısı düzenledi. Sağ, "İbrahim söylediği lafları düzeltecek. Özel hayatında yaşadıklarını bazı kurumlar üzerinde yaşayacağını zannediyor. Haddini bilecek herkes. Yolsuzluktan içeride olan kişiye, 'Bu iyi arkadaştır' diye sahip çıkacaksın. Sana emek vermiş insana hakaret edeceksin" sözleriyle tepki göstermişti.

POLEMİK BÖYLE BAŞLADI

Tatlıses, "Kültür Bakanlığı'na sesleniyorum. MESAM'ın yönetimine son vermemize rağmen halen görevdeler" yazısıyla tepki gösterince ikili arasında polemik başladı. Sağ'ın açıklamalarına sert tepki veren Tatlıses, "Acaba kim haddini bilecek Sayın Arif SAĞ mısın? SOL musun? Herkesin hakkını çalmadan verin ki herkes haddini bilsin ya Arif. MESAM'ın lakabı nedir biliyor musun Sayın Arif Sağ? Ali Yavuz'un kârhanesi Arif Sağ'ın meyhanesi. İyisin de etrafın çok berbat Hoca" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MESAM kavgasında kayyum kararı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN