Topuklu ayakkabı için 65 kilo verdi

Antalya'da 27 yaşındaki Funda Turna, topuklu ayakkabı giyebilmek için tüp mide yöntemiyle 10 ayda 65 kilo verdi.

Giriş Tarihi: 2.3.2014 13:24
İsmail ve Bağdat Turna çiftinin ikinci çocukları olarak dünyaya gelen ve hukuk bürosunda icra takip elemanı olarak çalışan Funda Turna, 9 yaşından itibaren kilo almaya başladı. Sürekli fast-food ile beslenen, asitli içecekleri çok tüketen Turna, obezite hastası oldu. 27 yaşına geldiğinde 150 kiloya ulaşan Turna, hayatı boyunca arkadaşları gibi topuklu ayakkabı giyememenin ve kendisine uygun elbise bulamamanın üzüntüsünü yaşamaya başladı.

MİDESİ ÇAY BARDAĞI KADAR KÜÇÜLTÜLDÜ

Zayıflamaya karar veren Turna, önce zayıflama hapları kullanmaya başladı. Bu haplar nedeniyle kalp spazmı geçiren Turna, daha sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Bölümünden Doç. Dr. Ayhan Mesci'ye başvurdu. Mesci tarafından gerçekleştirilen tüp mide ameliyatıyla Turna'nın midesinin yüzde 90'ı alındı. Midesi çay bardağı kadar kalan Turna, ameliyatın ardından hızla kilo vermeye başladı.

Turna, bu yöntemle 10 ayda 65 kilo vererek 150 kilodan 85 kiloya düştü. Ameliyattan önce giydiği 60 beden elbiseleri Bursa ve İstanbul'dan özel siparişle getirten Turna, zayıfladıktan sonra 40 beden elbise giymeye ve istediği mağazadan alışveriş yapabilmeye başladı.

HAYALLERİNE KAVUŞTU

Turna, 65 kilo zayıfladıktan sonra hayalini kurduğu topuklu ayakkabılara da kavuştu. 10 ayda kendisine 60 topuklu ayakkabı alan Turna, evinde bile topuklu ayakkabı ile geziyor.

Turna, AA muhabirine yap açıklamada, 9 yaşından sonra hızla kilo aldığını söyledi. Geceleri bile uyandığında buzdolabına koştuğunu, sürekli bir şeyler yemek istediğini anlatan Turna, şöyle konuştu:

"Kendimi yemek konusunda durduramıyordum. Hayatla barışık bir insandım ama ben de her genç kız gibi topuklu ayakkabı giymeye özeniyordum. Ameliyatla kilolarımdan kurtuldum. Şimdi 60 topuklu ayakkabım var. 27 yaşına kadar giyemediğim topuklu ayakkabıları artık rahatça giyebiliyorum. Evde bile topuklu ayakkabıyla geziyorum. 27 yaşına kadar yapamadığım her şeyi yapıyorum."

HEDEF 70 KİLOYA DÜŞMEK

"Daha önce yemek için yaşıyordum şimdi yaşamak için yiyorum" diyen Turna, şöyle devam etti:

"Daha önce elbiselerimi Bursa ve İstanbul'dan getirdiyordum. Şimdi istediğim mağazadan alışveriş yapabiliyorum. Hatta Bursa'daki elbiseleri aldığım mağazanın müşteri temsilcisi bana, 'Zayıflamanıza hem sevindim hem de üzüldüm. Satışım azaldı, kotamı tutturamıyorum' dedi. Beni bir senedir görmeyen bir arkadaşım tanıyamadı. Bana, 'Sen hasta mısın' diye sordu. 'Hasta değilim, aksine sağlığıma kavuşuyorum' diye cevap verdim. Herkes değişimime çok şaşırıyor. Zayıflayınca işlerimde de daha başarılı olmaya başladım."

Turna, 2 ay içinde 15 kilo daha verip 70 kiloya düşmeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Topuklu ayakkabı için 65 kilo verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN