Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı İç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak. İstanbul ve Ankara parçalı ve çok bulutlu, İzmir'de ise çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 3.3.2014 07:04 Güncelleme Tarihi: 3.3.2014 09:46
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Aydın ile Denizli, Burdur ve Isparta'nın güney çevrelerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:
İç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden orta kuvvette, Ege Kıyıları, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'da kuvvetli (30-60 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.
METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; İzmir, Aydın ile Denizli, Burdur ve Isparta'nın güney çevrelerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli olması olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI VE KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli esen rüzgarla birlikte, ülkemizin güney bölgeleri başta olmak üzere yer yer toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, vb) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla İstanbul çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Çanakkale'de güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla'da çok kuvvetli, İzmir ve Aydın ile Denizli'nin güney çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'da çok kuvvetli, Burdur ve Isparta'nın güney çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esecek rüzgarla birlikte yer yer toz taşınımı bekleniyor.

İÇ ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Çorum ve Amasya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Muş ve Bitlis çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batısının hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güney yönlerden orta kuvvette esecek rüzgarla birlikte yer yer toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN