Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kan parası vermeyen damada infaz emri

Gaziantep'te kardeşiyle birlikte öldürülen Mikail Cengiz'in, daha önce av tüfeğiyle yaraladığı ve kan parası isteyen kayınpederinin azmettirmesi ile 4 kayınbiraderi tarafından vurulduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Gaziantep'te 8 ay önce Mikail Cengiz (23) ve kardeşi Nedim Cengiz'in (17) sokak ortasında kurşun yağmuruna tutularak öldürülmesinin perde arkası, iddianamenin açıklanmasıyla aydınlandı. İddianameye göre Mikail Cengiz olaydan bir süre önce bir tartışma sırasında, kayınpederi Mehmet C.'yi (48) av tüfeğiyle yaraladı. Bu olay nedeniyle kan parası istediği damadı tarafından reddedilen Mehmet C., iddiaya göre eşi Hatun C. ile birlikte aile meclisini toplayıp, damadı hakkında infaz kararı aldı. 20 Haziran akşamı Mehmet C.'nin yeğeni Celal C.'nin kullandığı otomobile binen aile, Cengiz kardeşlerin evinin yakınındaki bir sokağa giderek pusu kurdu. Bir süre sonra motosikletle gelen iki kardeşin önü, Mehmet C.'nin oğulları Celal (21), Mehmet (19), S. (17) ve B. C. (15) tarafından kesildi. Motosiklete tekme atan 4 kardeş, yere düşen Cengiz kardeşlere kurşun yağdırdı. Bu sırada sokağın köşesinde bekleyen baba Mehmet C. ve eşi Hatun C. çocuklarına Kürtçe "Vurun, vurun" diye bağırdı. Cengiz kardeşlerin öldüğüne emin olduktan cesetlerin yanına gelen Mehmet C. iddiaya göre; eliyle iki kardeşin yerdeki kanlarını alıp, azmettirdiği çocuklarının ellerine sürdü. Sokakta bulunan T.A. adlı bir çocuğun da yaralandığı saldırının ardından kaçan aile, suçu en küçük çocuk B.C.'nin (15) üstlenmesine karar verdi. Ancak olay yerinde toplanan yaklaşık 30 kovanın, 4 farklı silaha ait olduğu belirlendi. Sanıkların ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması önceki gün görüldü. Sadece suçu üstlenen B.C.'nin tutuklu yargılandığı davada mahkeme, savcının da talebiyle diğer aile üyelerinin de tutuklanmasına karar verdi.

KIZLARI 'DEDE'DE KALIYOR
İki çocuğu öldürülen anne Şemse Cengiz'in avukatı Ali Salman, "Azmettirenlerin de gereken cezayı alacağına inancımız tam" dedi. Ölen Mikail Cengiz'in iki kızının ise katliamdan sonra da hiçbir şeyden habersiz, babalarını öldürttüğü gerekçesiyle yargılanan dedelerinin evinde kaldığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kan parası vermeyen damada infaz emri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN