Obeziteye karşı yosun

İngiltere'deki araştırmaya göre, deniz yosunundaki liflerin bugüne kadar kilo vermek için kullanılan takviye ürünlerin hepsinden etkili olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 4.3.2014
İngiltere'deki Newcastle Üniversitesi'nde görev yapan bilim insanları, deniz yosununun insan sağlığı için oldukça yararlı olduğunu ve yosunla obezitenin önüne geçilebileceğini açıkladı. Yapılan araştırmalar sonucunda sıkça tüketilen yiyeceklere yosun özünün eklenerek hem sağlıklı hem de lezzetli besinlerin elde edilebileceği belirtildi. Renksiz yosun özü tozu, besinlerdeki yağın çözülmesine ve vücut tarafından emilmesine engel olarak kilo vermekte yardımcı oluyor. Bilim insanlarının yaptığı testler, deniz yosununda bulunan liflerin şimdiye kadar bilinen kilo vermek için kullanılan takviye ürünlerin hepsinden çok daha etkili olduğunu ortaya çıkardı. Bu yeni buluş sayesinde çok yakında marketlerde deniz yosunu içeren kek, sos, ekmek ve içeceklerle karşılaşabiliriz.

YENİ BULUŞA BÜYÜK İLGİ

Yosunda dondurma, yoğurt, diş macunu gibi ürünlerde kıvam artırıcı olarak kullanılan aljinat adı verilen bir maddenin bulunduğu, yosundaki bu maddenin obezite ile mücadelede kullanılabileceği belirtildi. Doğada birçok türü bulunan aljinatın hangi çeşidinin bu amaçla kullanılabileceğini tespit eden araştırmacılar, bugünlerde gıda sektöründeki belli başlı markalarla bu ürünün etkileri üzerinde görüşmelerde bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obeziteye karşı yosun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN