Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O yolda can verdi

Adana'da ilkokul ve lisenin bulunduğu bir kavşağa, öğrencileri için sinyalizasyon yapılmasını talep eden öğretmen, UKOME'den "Kavşağa sinyalizasyon yapılmasına gerek yok" yanıtı aldıktan kısa süre sonra aynı kavşakta karşıdan karşıya geçerken bir kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Giriş Tarihi: 4.3.2014 12:45 Güncelleme Tarihi: 4.3.2014 12:50
Adana'nın Merkez Sarıçam ilçesinde bulunan alana konut ve okul yapıldı. Yeşil Bulvar'ın hemen yanı başına konut ve okullar yapıldığı için bulvarın okul giriş ve çıkışına yolun karşısına geçilmesi için köprü yapıldı. Adana'nın en çok kullanılan bulvarlarından biri olmasına rağmen köprü yapıldıktan sonra oluşan kavşağa sinyalizasyon yapılmadı. Alanda öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatlerinde çok sayıda kaza yaşandı. Bunun üzerine TOKİ Köprülü Lisesi öğretmeni Uğur Avşar, okul yönetiminden kavşağa sinyalizasyon yapılması için belediyeye başvurulması talebinde bulundu. Bunun üzerine okul yönetimi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ne (UKOME),

"Okulumuz Yeşil Bulvar üzerinde bulunmaktadır. Konutlara giriş ve çıkışlarda, trafik ışık-sinyalizasyon sistemi bulunmaması ve nispeten hızlı akan trafiğin olması, öğrencilerimiz için tehlike oluşturmaklardır. Söz konusu yere sinyalizasyon sisteminin yapılmasını talep ediyoruz" yazılı bir dilekçe verdi. 22 Kasım 2013 tarihinde verilen dilekçeye UKOME tarafından 31 Kasım 2013 tarihinde,

"Söz konusu yere trafik düzeni nedeniyle sinyalizasyon kurulması uygun olmadığına, ancak trafik güvenliğini sağlamak amacıyla, Kozan Yolu, Yeşil Bulvar hattına 3 sıra çelik yer butonunun monte edilmesine karar verilmiştir" cevabı verildi. Bu tarihten sonra öğrenciler yine sinyalizasyon olmadan canlarını tehlikeye atarak karşıdan karşıya geçmeye devam etti. Bu cevaptan 2 ay sonra öğrencilerin ölmemesi için sinyalizasyon başvurusu yaptıran Avşar öğretmen, karşıdan karşıya geçerken bir kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Bir öğretmenin hayatını kaybetmesine rağmen öğrenciler hala sinyalizasyon yapılmadığı için can korkusuyla okullarına gitmek zorunda kalıyor.

Okula gelen öğrenciler öğretmenlerine çok üzüldüklerini yolun çok tehlikeli olduğunu belirterek, "Araçlar buradan çok hızlı geçiyor buraya ışık yapılması şart. Ancak başvuru yapılmasına rağmen ışık yapılmıyor. Biz buradan geçerken çok korkuyoruz. Can korkusuyla okula gelip gidiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O yolda can verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN