Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hırsızdan mektup var

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, kapı kapı dolaşıp vatandaşlara hırsızlık vakalarına karşı uyaran Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri, bu kez farklı bir projeye imza atarak, hırsızların mektubunu halka dağıttı.

Giriş Tarihi: 5.3.2014 15:59
Hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi için el broşürleri dağıtan İnegöl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri, bu sefer 'Hırsızdan Mektup Var' başlığını taşıyan broşürler dağıtarak, vatandaşları ikaz etti. Ekipler, Alanyurt'ta kurulan Salı Pazarı'nda vatandaşlara ve pazarcı esnafına broşürler dağıtıldı. 'Hırsızdan Mektup Var' adlı broşürlerde şu ifadeler yer aldı:

"Apartman ana giriş kapılarını sürekli açık bırakın, binaya girmem kolay olsun. Kapı zillerine ad ve soyadınızı birlikte yazın, sizi tanıyor gibi yaparak komşunuza kapıyı açtırabileyim. Evden çıktığınızda lambaların hepsini, perdeleri, radyo televizyonu kapatın, evde olmadığınızdan emin olayım. Girebileceğim yerlerdeki kapı ve pencerelerinize güvenli kilit sistemleri taktırmayın, zorlanmadan girebileyim. Balkon altlarına araçlarınızı park edin veya eşya bırakın ki zorlanmadan girebileyim. Balkon altlarına araçlarınızı park edin veya eşya bırakın ki üst katlara çıkmam kolay olsun.

Posta kutularında fatura ve postalarınız biriksin, evde olmadığınızı bileyim. Daire giriş kapılarınızı sıkıca kilitlemeyin, benim vaktimi almayın. Değerli eşyalarınızı ve takılarınızın hepsini yatak odasında saklayın, diğer odalarda zaman kaybetmeyeyim. Daire giriş kapılarınızın kilit göbekleri dışarıdan tutup kırılabilir olsun, rozetli kilit göbeği olmasın ki, kolayca kırıp gireyim. Sitelerinizin iç kısımlarını ve evinizin çevresini aydınlatmayın, saklanmam kolay olsun. Odunluk, kömürlük ve aracınızın garajı üstündeki balkon ve pencerelerinize demir parmaklık yaptırmayın, kolayca gireyim.

Kapınızı kilitledikten sonra anahtarını ya ayakkabı içine ya da paspas altına koyun, anahtar aramakla uğraşmayayım. Komşularınızla ilişkileriniz zayıf olsun, benim yabancı ve hırsız olduğumu bilmesinler. Kapınızın ziline bastığımda 'kim o' demeden ya da tüpçü, elektrikçi, postacı yalanıma inanın ve hemen kapı otomatiğini açın, istediğim daireye girebileyim. Evinize alarm taktırmayın, konu komşuyu rahatsız etmeden evinize girebileyim. Beni görürseniz veya benden şüphelenirseniz 155'i aramayın, yakalanmayayım. Bu isteklerimden bir veya bir kaçını yerine getirirseniz bir gün sizi de ziyaret ederim. Selamlar. Mahallenizin hırsızı'. Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan broşürlerin ilçe pazarlarında dağıtımına devam edileceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsızdan mektup var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN