Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katliamdan kumar çıktı

Giriş Tarihi: 5.3.2014

Kayseri'de, 4 çocuğu ile eşini katlederek canına kıyan baba Nuri Duran'ın 3 ay önce evini kumarda kaybettiği, yeni taşındığı evinin kirasını ödeyemediği ortaya çıktı

Kayseri'deki katliamın ardından yürek burkan detaylar ve görüntüler ortaya çıktı. Ailesini katleden Nuri Duran'ın 3 ay önce evini kumarda kaybettiği ve yeni taşındığı evin kirasını ödeyemediği öğrenildi. Nuri Duran'ın, 7 yaşındaki oğlu Kemal'i okuldan alıp, eve getirdiği ve apartmanın 15. katından aşağıya attığı anlar kameralara yansıdı. Görüntülerde soğukkanlı tavırlarıyla dikkat çeken Nuri Duran'ın, 7 yaşındaki oğlunu tüm yalvarmalarına ve komşusunun ikna çabalarına rağmen aşağıya attığı ortaya çıktı.

KEMAL'İN ÖLÜME GİDİŞİ

Antalya'da inşaatlarda çalışan Nuri Duran, bir süre önce Kayseri'ye yerleşti. İddiaya göre Kayseri'nin Melikgazi ilçesindeki evini 3 ay önce kumarda kaybeden Duran, kısa süre önce aynı ilçede bulunan Cumhuriyet Apartmanı'na taşındı. Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Duran eşi Özlem Duran ile sık sık tartışıyor ve genç kadını darp ediyordu. Ekonomik sıkıntı çeken ve bir süredir kirayı ödeyemeyen Duran, önceki gün cinnet getirdi. Evde eşi ve çocukları Rüya (1), Mert (3) ve Yiğit Taha'yı (5) başlarını çekiçle ezerek öldürdü. Daha sonra kapıyı kilitleyip, 7 yaşındaki oğlu Kemal'i almak için okula gitti. Suç aleti çekici beline saklayarak, apartmandan çıkan Nuri Duran, 15 dakika sonra oğlunu okuldan alarak geri döndü. Duran'ın, oğlunu okuldan alıp, eve getirdiği anlar sitenin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde Nuri Duran'ın soğukkanlı bir şekilde oğlunun elini tutup, apartmana girmesi dikkat çekti. Küçük çocuk ikinci kattaki evlerine girdiğinde korkunç manzarayla karşılaştı. Kemal korkuyla üst katlara doğru kaçmaya başlarken, babası da kovalamaya başladı.

'NE OLUR BENİ ÖLDÜRME'

Görgü tanıklarının ifadelerine göre kaçtığı sırada "Ne olur baba beni öldürme" diye bağıran Kemal, apartmanın 11. katına geldiğinde yorularak yavaşladı. Bu sırada kendisini yakalayan babası, onu apartmanın en üst katı olan 15. kata çıkardı. Yangın merdivenine doğru giden Duran'ı ve çocuğu gören bir kadın, yangın merdivenine geçmek istedi. Ancak Duran kapıya ayağıyla basarak kadının içeri girmesine izin vermedi. Duran, oğlunun tüm yalvarmalarına rağmen yangın merdiveninden aşağıya attı. Dakikalar sonra da kendisi atladı.

'KENDİNDE DEĞİLDİ'
İsmini vermek istemeyen bir görgü tanığı kadın, çocuğu yerde yatmış ve korkudan titrer halde gördüğünü belirterek, "Çocuk adama 'Baba ne olursun beni anneme götür, beni aşağıya atmayacaksın değil mi?' diye yalvarıyordu. Adam çocukla konuşuyordu ama ne söylediği anlaşılmıyordu. Ben hemen yan taraftaki komşumun balkonuna geçtim ve adamla çocuğu atmaması için konuşmaya çalıştım. Adam hiçbir şekilde bizi duymuyordu, dinlemiyordu. Sadece 'Beni rahat bırakın' dedi ve sonra çocuğu kucağına alarak aşağıya attı. Çocuğu attıktan sonra gülümsedi. O an adamın kendinde olmadığını hissettim. Adam çocuğu attıktan birkaç dakika sonra da kendisini aşağı attı" diye konuştu.

DİĞER ÇOCUKLARA DESTEK

Ailenin yaşadığı daireye balkon kapısını kırarak giren polis, korkunç manzarayla karşılaştı. Evde bulunan cesetler ile sitenin bahçesindeki baba-oğulun cenazeleri, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Evde bulunan anne ve 3 çocuğun çekiç darbeleri sonucu öldüğü, kafatası kırıkları bulunduğu tespit edildi. Otopside Özlem Duran'ın vücudunda daha önceden oluşan çok sayıda morluk olduğu kaydedildi. Baba Nuri Duran'ın cebinden 5 lira para ile çakmak çıktığı belirtildi. Nuri Duran'ın askerliğini Şırnak Silopi'de yaptığı, asker dövmekten sürgün edildiği, sürgüne gittiği birlikte de yine kavgadan dolayı ikinci kez sürgün edildiği öğrenildi. Nuri Duran'ın eşi Özlem Duran'ın ise 26 Şubat'ta ilaç içerek, intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi. Öte yandan olayın ardından apartmandaki diğer ailelerin çocuklarına yönelik psikolojik destek verileceği öğrenildi.

YAN YANA DEFNEDİLDİLER
Nuri Duran, eşi Özlem, çocukları Kemal, Yiğit, Mert ve 1 yaşındaki Rüya Pınarbaşı ilçesine bağlı Gazi köyünde toprağa verildi. Duran ailesinin 6 üyesi, feryatlar arasında yan yana kazılan mezarlara defnedildi.

YÜREK DAĞLAYAN GÖRÜNTÜLER...
Nuri Duran'ın 3 çocuğu ile eşini keserle öldürdükten sonra büyük oğlu Kemal'i okuldan alıp oturdukları binaya getirmesi kameralara yansıdı. Oğlunu 15'inci kattan atan Duran, hemen ardından kendisi de atladı. Bu arada küçük çocuğu yerde hareketsiz yatarken gören yan apartmanın görevlisi Hakan Çertmek'in yardıma koştuğu, baba Duran'ın üzerine düştüğü görülüyor. Çertmek, "10 santim yakın olsaydım şimdi ben de yaşamıyor olacaktım. Bacağımda ezilmeler var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katliamdan kumar çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN