Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davut Güloğlu ilk celsede beraat etti

Şarkıcı Davut Güloğlu, oturduğu sitenin yöneticisini "tehdit" ettiği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.

Giriş Tarihi: 6.3.2014 13:07
Anadolu Adalet Sarayı 14. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Davut Güloğlu ile avukatı katıldı. Müşteki site yöneticisi İnci Dalkıran ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada kimlik tespiti yapılan Güloğlu, bekar ve aylık gelirinin 15 bin lira olduğunu söyledi.

Duruşmada, müşteki İnci Dalkıran'ın polis merkezinde verdiği ifadesi okundu. Dalkıran'ın ifadesinde "Güloğlu'nun evine icra memurları gelmiş. Ben de bu nedenle evine gittim. Buna kızan Güloğlu, bana balkondan masa fırlattı. Küfür ve hakaret etti, 'Seni öldüreceğim' dedi. Ama daha sonra şikayetimden vazgeçtim" dediği belirtildi.

Suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Güloğlu, "Savcılık aşamasında tanıklar dinlenmeden dava açılmıştır. Ben müştekiye yönelik tehdit sözü içeren ifadeler kullanmadım. Zaten komşum da olan müşteki daha sonra şikayetinden vazgeçmiştir. Beraatımı istiyorum" dedi.

Güloğlu'nun avukatı Emrullah Gözcü, "Soruşturma aşamasında müvekkilim yanındaki kişileri zikretmesine rağmen tanıklarımız dinlenilmemiştir. Sadece müştekinin ifadesi ile iddianame hazırlanmıştır. Bir dahaki celse tanık dinletme talebinde bulunuyoruz" diye konuştu.

Hakim Suzan Seval Koçdağ Öztürk, Güloğlu'nun yüklenen suçu işlediğinin sabit olmadığı gerekçesiyle beraatına hükmetti.

İddianamaden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan İddianamede, müşteki İnci Dalkıran'ın Burhaniye Mahallesi Beybostanı Sokak'taki Bey Konakları sitesinde yönetici olduğu, Davut Güloğlu'nun da aynı sitede oturduğu belirtilmişti.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Güloğlu'nun evine haciz memurları geldiği aktarılan iddianamede, site yönetici Dalkıran'ın da icra memurları ile görüştüğü ve Güloğlu'nun da bu görüşmeye kızarak "seni öldürürüm" şeklinde sözler sarf ettiği kaydedilmişti.

İddianamede, site yöneticisi Dalkıran'ın önce Güloğlu'ndan şikayetçi olduğu daha sonra da şikayetinden vazgeçtiği ancak ölümle tehdit suçunun şikayete bağlı olmadığı belirtilerek, Güloğlu'nun 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davut Güloğlu ilk celsede beraat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN