Sakarya’da satılık camii

Sakarya’da yapımı devam eden camii yeterli yardım gelmediği için Buhara İlim ve Hizmet Derneği tarafından satılığa çıkarttı.

Giriş Tarihi: 6.3.2014 12:08 Güncelleme Tarihi: 6.3.2014 12:10
Serdivan İlçesinde 3 yıl önce yapımına başlanılan ve en alt kısmı Kur'an Kursu olarak tasarlanan Bin 900 kişilik Buhara Camii vatandaşlardan beklediği yardımı alamayınca inşaatı durdu. Konuyla ilgili olarak toplanan Serdivan Buhara Camii İlim ve Hizmet Derneği üyeleri Cami'yi satılığa çıkarttı. Dernek adına açıklama yapan Ruhi Cinak, "Bu konuyla alakalı olarak Cami inşaatında bu muhitten pek yardım alamadık. Yardım alamadığımız için böyle bir fikir üzerinde uzlaştık. Dernekteki arkadaşlarla oturup konuştuğumuzda böyle bir şeyin çok dikkat çekeceğini düşündük ve bizde matbaaya giderek böyle bir ilan bastırdık" ifadelerini kullandı.

Serdivan Buhara Camii İlim ve Hizmet Derneği üyesi ve aynı zamanda İnşaat Ustası Ali İnen ise bu fikrin çok dikkat çekici olduğunu belirterek, "Hayır sahiplerini hayır işlemeye davet etmek için böyle bir fikir ortaya atıldı. Güzel bir fikir olduğuna inanıyorum. Zaten bu yardımlar her Cami için uygulanır, gerek penceresi gerek halısı için yardım toplanır. Hayır sahiplerinin Cami'nin eksikliklerine sahip çıkması için mükemmel bir fikir bu" diye konuştu.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!Satılık caminin alıcısının çok olacağını ve insanların camiye yardım etmek için ellerini çabuk tutmasını gerektiğini belirten Araştırmacı Yazar Adem Şener, "Görüldüğü gibi yeryüzünde bir çok mekan satılarak sahiplerine ulaşıyor. Bunlardan bir tanesi de şuanda önünde bulunduğumuz Serdivan Buhara Camii'dir. Bu camimizde Derneğinin yetkilileri tarafından acilen karar verildi ve satılığa çıkartıldı. Ortada belki Dünya yatırımı olarak bir getirisi olmayacak ama bunun ahiret yatırımı oldukça büyüktür. Bütün vatandaşlarımızın buna müşteri olmasını diliyoruz. Biz camimizi pazara çıkardık ve yine müşterisi de Din kardeşlerimizdir" dedi.

Cami için yaptırılan broşürlerde ise toptan ve perakende Cami yardım hisselerinin satılık olduğu belirtilirken, "Camimizin faaliyete geçmesi için Kubbelerin alüminyum kaplama işi, Cami'nin sıva işi ve pencerelerin siparişi verilmiştir. Ahiret yatırımı yapmak isteyenlere duyurulur" ifadeleri yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakarya’da satılık camii
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN