Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müebbetle yargılanan iki arkadaş beraat etti

Giriş Tarihi: 9.3.2014
İstanbul Beyoğlu'nda yaklaşık 1.5 yıl önce ayrılmak isteyen sevgilisi Fatma Topaç'ı (22) yakın arkadaşı Mahmut Eryakşi'ye vurdurttuğu ve olaya intihar süsü vermek için de cesedini hastaneye taşıdığı iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Ali Ekber Kamil Bilgili ve arkadaşı delil yetersizliğinden beraat etti. Kararla birlikte Bilgili ve Eryakşi 14 aylık tutukluluğun ardından hürriyetine kavuştu.

SEVDİĞİMİ KAYBETTİM
İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılama sırasında sanıklar suçlamaları kesinlikle kabul etmedi. Sanıklardan Eryakşi, olay günü sigarasını kibritle yaktığını, montunun kollarında tespit edilen barut izinin bundan kaynaklanmış olabileceğini ifade etti. 1 yılı aşkın süren davanın son duruşmasında, son sözü sorulan Bilgili "Sevdiğimi kaybettim, suçsuzum beraatimi istiyorum" dedi. Eryakşi de "Boşu boşuna tutukluyum, perişan oldum" dedi.

TAHLİYE OLDULAR

Mahkeme heyeti kararında sanıkların tasarlayarak öldürmek suçundan cezalandırılmasına yeterli, her türlü kuşkudan uzak kesin, somut ve inandırıcı delil elde edilemediğinden ayrı ayrı beraatlerine karar verdi. Heyet, Bilgili hakkında ruhsatsız silah bulundurmak suçundan ise 1 yıl hapis ve 500 lira adil para cezasına hükmetti. Kararla birlikte her iki sanık tahliye oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müebbetle yargılanan iki arkadaş beraat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN