Chanel'den açıklama

Chanel hakkındaki iddialarla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi...

Giriş Tarihi: 11.3.2014 16:08
Chanel olarak Türk gümrük yetkilileri tarafından bir soruşturma yürütüldüğünü doğruluyoruz ancak marka adına medyada yer alan ve şaşkınlıkla karşıladığımız bir dizi suçlamayı reddediyoruz.

Doğrulayabileceğimiz tek şey, 2012'de bir iç teftiş sırasında Türkiye'deki iki butiğimizin yerel yönetiminde önemli usulsüzlükler ve kusurlar tespit etmiş olmamızdır. Bu usulsüzlükler nedeniyle, o dönemde butiklerimizin yöneticisinin sözleşmesini iç politikamıza ve ticari kurallarımıza uymadığı gerekçesiyle feshettik. Bu durum tamamıyla istisnadır ve o dönemden bu yana aynı şeylerin tekrar yaşanmaması için kontrollerimizi daha da sıkılaştırdık.

Chanel, Türk yetkililerle yakın işbirliği yapmakta ve gümrük yetkilileri tarafından istenen tüm bilgi ve belgeleri sağlamaktadır. Bugüne kadar Türk yasalarına karşı olduğu iddia edilen bir eylemde bulunduğumuza ilişkin herhangi bir resmi uyarı almadık.

Chanel, faaliyette bulunduğu ülkelerin yasalarına uyma konusunda son derece titiz davranmaktadır ve bu durumda da gerçekleri açığa çıkarmak ve gerekli işlemleri başlatmak için yetkililere ve yasal sisteme yardımcı olmaya her zaman hazırız. Bu aşamada daha fazla yorum yapamayacağız.
Gerçekleri ortaya çıkaracakları ve bu sayede gerekli tüm yasal işlemleri başlatmamızı sağlayacakları konusunda Türk yetkililere ve yasal sistemine güveniyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Chanel'den açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN