Adliyede 'hain evlat' cinayeti

Boşandığı babasına tehdit davası açan annesiyle, koruma için tahsis edilen polis memurunu öldüren Dursun Z. yakalandı. Kargaşada kaçan baba Hızır Z. aranıyor

İstanbul Şişli'de boşandığı eşi ile oğlunun tehditleri üzerine dava açan ve kendisine koruma tahsis edilen Hanıme Aslan (43), oğlu Dursun Z. (20) tarafından adliye girişinde kalbinden vurularak öldürüldü. Kadını korumaya çalışırken yaralanan polis memuru Emrah Taşdemir de (32) kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Dursun Z.'nin kardeşi M.S.Z. (13) ağabeyinin annesini öldürüşüne tanıklık etti. Şoka giren çocuk, "Ağabeyim, ağabeyim" diye gözyaşı döktü. Hanıme Aslan, dün sabah eski eşi Hızır Z.'nin yargılandığı "tehdit ve hakaret" davası için Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne geldi. Hızır Z.'nin 11 ay hapis cezasına çarptırıldığı duruşmadan sonra adliyenin C kapısına doğru ilerleyen Hanıme Aslan, dışarıda bekleyen Dursun Z. tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Saldırıda bir güvenlik görevlisi kolundan, bir vatandaş da ayağından yaralandı.

'RAMBO' KAÇAMADI

Facebook'ta kendisini "Rambo" diye tanıtan Dursun Z., kaçmaya çalışırken güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Adliye karakoluna götürülen Dursun Z., iddiaya göre babasıyla barıştırmak amacıyla annesiyle görüşmeye çalıştığını, ancak reddedildiği için bu olayın yaşandığını söyledi. Polisin "Annen öldü" dediği Dursun Z. tepki vermedi.

'BABASI AZMETTİRİYOR'
Çeşitli suçlardan poliste kaydı bulunan Hızır Z. (44) ile Hanıme Aslan'ın en büyük oğulları Savaş Z. de (24) 4 yıl önce anneannesi Asiye Aslan'ı öldürmeye teşebbüsten 14 yıl hapis cezası almış ve cezası onanmıştı. Cezaevinden annesine gönderdiği mektupta anneannesini kastederek "Ben içerideyken istediği gibi oynasın, çıkınca yaşama şansı yok" diye yazan Savaş Z., ayrıca 5 ay hapis ve 1500 lira para cezası almıştı. Ancak her iki cezada da hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Hanıme Aslan, Hızır Z. ile Dursun Z.'ye açtığı bir diğer davada, eski eşinin boşanma nedeniyle intikam almaya çalıştığını ve oğlu Dursun Z.'yi de azmettirerek, suça ortak ettiğini öne sürmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adliyede 'hain evlat' cinayeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN