Selbistan

Giriş Tarihi: 12.3.2014

Kahramanmaraş Elbistan'da dün gün boyunca aralıksız yağan yağmur Söğütlü Çayı'nın taşmasına neden oldu. Birçok evde su baskınlarının yaşandığı ilçede lise 2 gün, ilköğretim okulu 5 gün tatil edildi

Kahramanmaraş'ın Elbistan aşırı yağış nedeniyle taşan çay, birçok ev ve binlerce dönüm tarım arazisini sular altında bıraktı. Okullar bir gün tatil edildi. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, 24 saat süren aralıksız şiddetli yağış nedeniyle önceki gece taşan Söğütlü Çayı taştı. Ani su baskını sonrası Esentepe mahallesi ile bazı köylerdeki bir çok evi su bastı. Belediye ekipleri, vatandaşları kapalı yerlere girmemeleri yönünde uyarırken, bir köprü sular altında kalınca ulaşım da aksadı. Esentepe mahallesinde sağlık ocağı ve iki okulu sel suları bastı. Bunun üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir liseyi 2 gün, ilköğretim okulunu ise pazartesiye kadar tatil etti. Elbistan ovasındaki binlerce dönüm ekili alanın da sular altında kaldığı belirlendi. Gece iş makineleriyle kurtarılan aileler de sabah evlerine döndüklerinde çamur deryasıyla karşılaştı. Vatandaşlar son olarak 50 yıl önce benzer bir selin yaşandığını söylerken, mahallede inceleme yapan Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, "Suların çekilmesiyle hasar tespitimizi yapacağız" dedi. Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde de Ceyhan Nehri taşarken Erzurum'da ise dün aniden bastıran karın şaşkınlığı vardı. Bartın'da bir anda çıkan şiddetli fırtına nedeniyle Karadeniz'deki 2-3 metrelik dalgalar sahildeki balıkçıları korkuttu.

BOLU'DA ULAŞIMA KAR ENGELİ
Bolu'da ise önceki gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı ise özellikle Bolu Dağı kesiminde ulaşımı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığı Abant'ta 7, Gölcük'te 10 ve Kartalkaya'da da 80 santimetreye ulaştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selbistan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN