Başkan Topbaş'tan iki müjde daha

Her sokağa 'Apart Park' müjdesi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ayrıca Bayrampaşa Belediyesi önünden Eyüp'e tramvay yapacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 13.3.2014
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 100 bin araçlık otopark projesinin haricinde her sokağa 'Apart Park' müjdesi verdi. Bayrampaşa Semih Erden Spor Salonu'nda vatandaşlarla buluşan Topbaş, önemli müjdeler verdi. 100 bin araçlık otopark yapacaklarını hatırlatan Topbaş, ayrıca dünyaya örnek olacak yeni bir park metodunu yeni dönemde hayata geçirmek istediğini söyledi. Başkan Topbaş, "Dar sokaklarda, sokağın orta noktalarında, 400 metrekarenin altında olmamak üzere, birkaç binayı satın alarak, otopark binası yapmak istiyoruz. Apartman görünümlü otoparkları sokak sakinleri kullanacak. Böylece sokaklardaki trafik sıkıntısı büyük bir nefes alacak" dedi. Habipler tramvayını Vezneciler'e kadar uzatarak metro hattına çevireceklerini belirten Topbaş, "Belediye önünden Eyüp merkeze bir tramvay çalışmamız var. Bu tramvay, Bayrampaşa metro hattıyla buluşacak hem de Eyüp'e inişte çok rahat bir hizmet olacak" diye konuştu.

'İKİ YAKADA HAL KURULACAK'
Daha sonra hal esnafı ile buluşan Topbaş, İstanbul'un her iki yakasına da yeni ve modern haller oluşturacaklarının müjdesini verdi. Başkan Topbaş, "Anadolu yakasındaki hal artık şehir merkezinde kaldı. Arzumuz insanların konaklayabileceği bir oteli bulunan, yoldan gelen şoförlerin dinlenebileceği hatta hastanesi bulunan bir tesis kurmak. Dünyaya model bir çalışma olacak. Gelecekte de Bayrampaşa Hali'nin taşınmasıyla ilgili yeni yapılan havaalanının yakınlarında bir alan belirledik. Orada yapacağımız halde saat sınırı olmadan kamyonlar girip çıkabilecek, çok rahat çalışılabilecek' dedi. Beylikdüzü'nde inşaatı devam eden yeni balık haliyle ilgili de bilgiler veren Topbaş, "Beylikdüzü Sahili'nde modern bir hal yapmaktayız. Adeta bir laboratuvar gibi çalışacak bir hal ortaya çıkacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Topbaş'tan iki müjde daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN