Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava durumu

Giriş Tarihi: 13.3.2014 07:32 Güncelleme Tarihi: 13.3.2014 10:11

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde görülecek olan yağışların Karadeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI:
Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde batı ve kuzeybatı, diğer yerlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Batı Akdeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE ZİRAİ DON RİSKİ UYARISI: Bu gece saatlerinde, İç Ege, Marmara'nın güneydoğusu, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu bölgesinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Zirai Don riski bulunduğundan zirai faaliyette bulunanların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, Bursa ve Bilecik'in yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU:
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge genelinin aralıklı hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz kıyılarında batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Malatya dışında bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, doğusu ile Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN