Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çıplak fotoğrafla şantaj

Giriş Tarihi: 14.3.2014

Irak, Suriye, Çin, Türkmenistan ve Pakistan uyrukluların Türkiye'deki fidye ve şantaj çeteleri kullandıkları yöntemlerle polisleri bile hayrete düşürüyor

İstanbul'da son 4 ayda faaliyet yürüten 6 fidye ve şantaj çetesi çökertildi. Çoğu Irak, Suriye, İran, Pakistan ve Türkmenistanlı olan 30'u yabancı 36 çete üyesi yakalandı, 32 kişi tutuklandı. 14'ü yabancı 15 rehine, çetelerin elinden kurtarıldı. Son olayda Çinli kadın A.İ.'yi (48) kaçırarak götürdükleri evde ellerini kelepçeleyen ve bir kadınla yatakta uygunsuz fotoğraflarını çektikten sonra şantaj yaparak ev ve arabasını satmasını isteyen yine Çinli 1'i kadın 4 çete üyesi yakalandı.

KAÇIRIP KELEPÇELEDİLER

Polis, İstanbul'da suç örgütleri oluşturan yabancıların ülkelerindeki hemşehrilerini iş bulmak ve kalacak yer temin etmek gibi farklı bahanelerle kandırıp İstanbul'a gelmesini sağladığını, söz konusu kişilerin İstanbul'a geldiğinde "İş görüşmesine gideceğiz" denilerek kandırıldığını ve çete üyeleri tarafından alıkonularak rehin alındığını tespit etti. Mart ayı başında İstanbul'daki ithal çetelere Çinli kişilerden oluşan bir suç örgütü eklendi. Polis kayıtlarındaki bu son olay; Çinli A.İ. (48) adlı kadının, bir kız arkadaşıyla randevulaştığı yere gittiğinde yüzlerinde kar maskesi olan 3 erkeğin kendisini kaçırdığını, götürüldüğü evde ellerinin kelepçelendiğini Zeytinburnu'nda polise söylemesi üzerine ortaya çıktı. A.İ., "Beni çırılçıplak soyarak bir yatağa yatırdılar. Bir kadın soyunarak yanıma geldi. Uygunsuz fotoğraflarımızı çektiler. Bu fotoğrafları kullanarak ev ve arabamı satmamı, paraları kendilerine getirmemi istediler" dedi. Soruşturmada olayı gerçekleştirdiği saptanan Çinli S.A. (22) isimli kadın ile yine Çinli Y.U. (22), S.D. (25), A.X. (24) isimli erkek çete üyeleri gözaltına alındı ve tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıplak fotoğrafla şantaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN