Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Öz oynasa bu kadar benzerdi'

17 Aralık operasyonunu işleyen Kurtlar Vadisi Pusu sosyal medyaya da damga vurdu. Dizide operasyonu yürüten savcı ile 17 Aralık operasyonu eski savcısı Zekeriya Öz arasındaki benzerlik dikkati çekti

Giriş Tarihi: 15.3.2014
Atv' nin dizisi "Kurtlar Vadisi Pusu"nun son bölümünde işlenen "17 Aralık operasyonu" Türkiye gündemine damga vurdu. Perşembe akşamları reytinglerde birinciliği elinde tutan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde işlenen "vadideoperasyon" hashtag'i Twitter'da saatlerce TT (trend topic) olarak kalmayı başarıp, sosyal medyada gündem oldu. Kurtlar Vadisi Pusu'nun 218'inci bölümünde yardım TIR'ları, paralel yapı, 17 Aralık operasyonu, tapeler ve cemaat olaylarına yer verildi. Dizide operasyonu yürüten savcı ile 17 Aralık operasyonu eski savcısı Zekeriya Öz arasındaki benzerlik Vadi hayranları tarafından dikkatlerden kaçmadı ve bunun üzerine sosyal medyada herkes "Zekeriya Öz oynasa bu kadar benzerdi" yorumunu yaptı. Kurtlar Vadisi Pusu'nun 17 Aralık operasyonunu anlattığı bölümde öne çıkan olay ve diyaloglar ise şöyleydi:
Savcı Leyla'nın, daha önce karıştığı bir olayın gizli kamera görüntüleri ile sorgulandığı dizinin bu bölümünde Suriye'ye yardım götüren TIR'lar jandarma tarafından durdurulurken, araç içindekiler yere yatırıldı. Operasyonu yapan jandarma yetkilileri ile araç içindekiler arasında ilginç diyaloglar gerçekleşti.
Suriye'ye giden araç içindeki Kara gözaltına alındı ve savcı karşısına çıkarıldı. Savcı, Kara'ya Gazze'de, Azerbaycan'da, Bosna'da neden bulunduğunu, bu operasyonlar için kimlerden emir aldığını sordu.

NERENİN SAVCISISIN?

Kara sorgulanırken bir yardımcısı savcıya Tel Aviv'den arandığını söyledi. Ayağa kalkan Kara'nın Savcı'nın yakasına yapışarak "Ben hangi ülkedeyim, beni hangi ülke adına sorguluyorsun. Sen Türkiye'nin savcısı mısın, İsrail'in avukatı mısın?"la başlayan sözleri Kurtlar Vadisi Pusu'nun son bölümüne damga vurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Öz oynasa bu kadar benzerdi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN