Evlendikten 8 yıl sonra hapse girdi

Giriş Tarihi: 16.3.2014 13:11 Güncelleme Tarihi: 16.3.2014 13:37

Marmaris'te hamallık yaparak 9 kişilik ailesinin geçimini sağlayan Osman Ekinci, 2 çocuğunun annesiyle 8 yıl önce 14 yaşındayken evlendiği için hapis cezasına çarptırıldı.

Alınan bilgiye göre, Osman Ekinci, memleketleri Hatay'da yaklaşık 8 yıl önce görücü usulüyle 14 yaşındaki Seher Bayraktar ile imam nikahı kıyarak hayatını birleştirdi. Daha sonra ailesiyle Marmaris'e göç eden çiftin, 2006 yılında Marmaris Devlet Hastanesinde Ahmet ismini verdikleri bir erkek çocukları dünyaya geldi.

Doğumu gerçekleştiren doktor, annenin yaşının küçük olması nedeniyle durumu polise bildirdi. Bunun üzerine Ekinci hakkında, "Hürriyeti tahdit etmek ve çocuğu cinsel istismar" suçlarından kamu davası açıldı. Daha sonra Emine ismini verdikleri bir kız çocukları daha dünyaya gelen çift, 2010'da resmi nikahlarını kıydırdı.

Annesi, babası, eşi, 2 çocuğu, eşinden ayrılan ablası ve 3 yeğeni olmak üzere 9 kişiye hamallık yaparak bakan Ekinci, dava sonucunda 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Üst mahkemenin de kararı onaması üzerine bir ay kadar önce 34 yaşındaki Ekinci, cezaevine konuldu.

Eşiyle severek evlendiğini belirten Seher Ekinci, AA muhabirine, ilk çocuğunu dünyaya getirdiği sırada doğumuna yardımcı olan kadın doktorun, yaşı küçük olduğu için polise şikayette bulunduğunu söyledi.

Bunun üzerine 2007'de eşi aleyhine dava açıldığını ifade eden Ekinci, "Dava yaklaşık 3 sene sürdü. Mahkeme 8 yıl hapis cezası verdi, daha sonra 6 yıla indirildi. Bunun üzerine temyiz için başvurduk, aradan 5 yıl geçmesine rağmen hiçbir haber çıkmadı" dedi.

"SADECE KOCAMI İSTİYORUM"

Bir süre önce polislerin gelerek kocasının götürdüğünü anlatan Ekinci, şöyle konuştu:

"Şimdi çocuklarımla ortada kaldım. 'Bu adam karısına, çocuklarına bakıyor mu, cezaevine girdikten sonra bunlara kim bakacak' diye araştırmaları gerekmez mi? Kayınvalidem ve kayınpederim yaşlı. Bütün aileye kocam bakıyordu. Ben severek, kendi isteğimle evlendim. Kocam suçsuz yere hapse atıldı. Kimseden hiçbir maddi yardım beklemiyorum, sadece kocamı istiyorum."

Eşinin kalp rahatsızlığı bulunduğunu, yakın zamanda anjiyo yapıldığına dikkati çeken Ekinci, bu hastalığından dolayı askere bile kabul edilmeyen eşinin sağlığından endişe duyduğunu dile getirdi.

ASGARİ ÜCRETLE 9 KİŞİYE BAKIYORDU

Kendisinin de küçük yaşta evlendiğini söyleyen Osman Ekinci'nin annesi Emine Ekinci ise şöyle dedi:

"Bizim geleneklerimiz böyle, ben 13 yaşında evlendim. Oğlumu görücü usulüyle evlendirdik. Gelinimizi babası verdi, annesi razı oldu. 9 kişilik aileye oğlum, aldığı asgari ücretle bakıyordu. Oturduğumuz ev kira, şu an çok zor durumdayız."

Eşinden ayrıldığını, 3 çocuğuyla kendisine de ağabeyinin baktığını anlatan Fidan Ekinci de ağabeyinin suçsuz yere hapis yattığını, evlenmenin suç olmaması gerektiğini savundu.

Ekinci çiftinin çocukları 8 yaşındaki Ahmet ve 6 yaşındaki Emine ise babalarının hapisten çıkartılmasını istedi. Ekinci ailesi, oğullarının hapisten çıkabilmesi için kendilerine hukuki destek sağlanması talebinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlendikten 8 yıl sonra hapse girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN