Otobüsle nikâha

Giriş Tarihi: 16.3.2014

Alanya'da, toplu ulaşım araçlarının kullanımına dikkat çekmek isteyen gelin ve damat, nikâhlarının kıyılacağı otele halk otobüsüyle gitti

Antalya'nın Alanya ilçesinde şirket sahibi Fatih İlyasoğlu (35) ile muhasebeci Nursen Ayvacı (30), nikâhlarına halk otobüsü ile gitti. Bir arkadaşıyla tatile gittiği İsviçre'de ulaştırma bakanının işine metroyla gittiğini gördüğünü anlatan İlyasoğlu, Türkiye'de de toplu ulaşım araçlarının kullanımını teşvik etmek amacıyla nikâha halk otobüsüyle gitmeye karar verdiklerini söyledi. Hazırlıkları tamamlayan gelin ve damat fotoğraf çekiminin ardından Alanya Kaymakamlığı önündeki otobüs durağından halk otobüsüne bindi. Otobüste gelin ve damadı gören yolcular ise bu duruma şaşırarak aralarında espriler yaptı. Çift, Karayolları 133'üncü Şube Şefliği durağında otobüsten inip, nikâhın kıyılacağı Banana Otel'e gitti.

KAMERA ŞAKASI SANDILAR

Fatih İlyasoğlu, İsviçre'de metrodaki takım elbiseli kişinin İsviçre'nin ulaştırma bakanı olduğunu öğrendiğinde çok şaşırdığını belirterek, "Türkiye'nin bir çok şehrinde inanılmaz bir trafik sorunu var. 2-3 otomobili olan aileler var ve bunlar trafiğe çıkıyor. Toplu taşıma araçlarını kullanma konusunda gerekli özeni göstererek bu güzel doğayı egzoz dumanından korumamız gerekiyor. Buna dikkati çekmek için nikâha otobüsle gitmeye karar verdi. Otobüse bindiğimizde herkes şaşırdı. Kamera şakası sananlar oldu. Durumu açıkladığımda herkes tebrik etti" dedi. Gelin Nursen Ayvacı ise eşinin önerisini çevrenin korunması için toplu ulaşım araçlarının kullanılması gerektiğini düşündüğü için kabul ettiğini belirterek, "İlk başta kabul edilebilecek bir durum değildi ama düşününce mantıklı geldi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüsle nikâha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN