'Babamızın anısına doktor olacağız'

Giriş Tarihi: 17.3.2014

İki kızını hastaneye götürürken kaza geçiren Ahmet Aydın'ın öldüğü derede gözyaşı döken Bediha ve Hatice, "Babamız bizim için öldü. Biz de onun için okuyup, doktor olacağız" dedi

Samsun'un Bafra ilçesine bağlı Esençay köyünde yaşayan Ahmet Aydın'ın kızları 8 yaşındaki Hatice ile 9 yaşındaki Bediha geçtiğimiz hafta hastalandı. Soğuk algınlığı nedeniyle bronşit olan ve ateşlenen kızlarını hastaneye yetiştirmeye çalışan baba Ahmet Aydın'ın kullandığı traktör dereye yuvarlandı. Kazada Ahmet Aydın (34) ölürken, kızları Bediha ve Hatice ise hafif yaralandı. Yaşadıkları şoku üzerlerinden atamayan iki kardeş anneleri Kezban Aydın ile birlikte babalarını kaybettikleri Esençay Deresi'nin kenarına oturup gözyaşı döküyor. Esençay İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi olan Bediha, "O gün Hatice de ben de çok hasta olmuştuk. Babam da traktörle bizi hastaneye götürmeye çalışıyordu. Fakat nasıl olduğunu anlamadık kendimizi derenin içinde bulduk. Babam görünmüyordu. Traktör üzerine düştüğü için suyun altında kalmış. Babam bizim için öldü. Suyu kara akan bu dere babamızı bizden aldı. Bundan sonra kardeşim Hatice ile tek hayalimiz doktor olmak" diye konuştu.

'KEŞKE HASTA OLMASAYDIK'

Bediha, "Babamız için okuyup doktor olacağız. Çünkü o bizi doktora götürürken öldü. Köyümüzde doktor olsaydı belki o ölmeyecekti. Ne olursa olsun mutlaka okuyacağız. Babamızı böyle sevindireceğiz" diye konuştu. 2. sınıf öğrencisi olan Hatice ise, "Babamı çok özledim. Keşke hastalanmasaydık. Babam o zaman ölmeyecekti" dedi. Eşinin ölümünün ardından biri henüz 3 yaşında olan 3 çocukla ortada kaldığını söyleyen Kezban Aydın (36), "Kızlarımın hastanede tedavi görmesi gerekiyor. Evi eşim geçindiriyordu. Şimdi 3 çocukla ortada kaldık. Çocuklarımın okumasını istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Babamızın anısına doktor olacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN